2015 BAFTA Televizyon Ödülleri, sahiplerini buldu!

2015 BAFTA Televizyon Ödülleri, sahiplerini buldu!

İngiliz Akademisi Televizyon Ödülleri (British Academy Television Awards – BAFTA), 10 Mayıs Pazar günü Londra Kraliyet Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu. En İyi Dram Dizisi ödülünü Happy Valley kazanırken, Detectorist de En İyi Komedi Dizisi ödülünü eve götürdü. True Detective'in En İyi Uluslararası Dizi kategorisindeki rakiplerine galip geldiği törende, En İyi Eğlence Programı kategorisinde Ant and Dec adlı program ikinci kez ödül sahibi oldu.

En İyi Kadın Oyuncu
Georgina Campbell – (Murdered by My Boyfriend)

En İyi Erkek Oyuncu
Jason Watkins – (The Lost Honour of Christopher Jefferies)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Gemma Jones – (Marvellous)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Stephen Rea – (The Honourable Woman)

En İyi Kadın Performansı (Komedi Programında)
Jessica Hynes – (W1A)

En İyi Erkek Performansı (Komedi Programında)
Matt Berry – (Toast of London)

En İyi Dram Dizisi
Happy Valley – (Sally Wainwright, Karen Lewis, Euros Lyn, Nicola Shindler)

En İyi Melodram Dizisi
Coronation Street – (Prodüksiyon Ekibi)

En İyi Komedi Dizisi
Detectorists – (Mackenzie Crook, Adam Tandy)

 En İyi Olgusal Dizi
Life And Death Row – (Prodüksiyon Ekibi)

En İyi Uluslararası Dizi
True Detective – (Nic Pizzolatto, Cary Joji Fukunaga, Scott Stephens, Steve Golin)

En İyi Mini-Dizi
The Last Honour Of Christopher Jefferies – (Gareth Neame, Peter Morgan, Roger Michell, Kevin Loader)

En İyi Televizyon Filmi
Marvellous – (Peter Bowker,Julian Farino, Katie Swinden, Patrick Spence)

En İyi Komedi&Eğlence Programı
The Graham Norton Show – (Jon Magnusson, Graham Stuart, Graham Norton, Steve Smith)

En İyi Eğlence Programı
Ant And Dec’s Saturday Night Takeaway – (Prodüksiyon Ekibi)

En İyi Güncel Olay Programı
Children On The Frontline – (Marcel Mettelsiefen, Anthony Wonke, Stephen Ellis, Chris Shaw)

En İyi Realite Programı
The Island With Bear Grylls – (Ben Mitchell, Tim Whitwell, Bear Grylls, Delbert Shoopman)

En İyi Haber Programı
Sky News Live At Five: Ebola – (Alex Crawford, Garwen McLuckie, Nick Ludlam)

En İyi Belgesel
The Paedophile Hunter – (Dan Reed, Mark Towns, Tom Costello)

En İyi İçerik Programı
Grand Designs – (Prodüksiyon Ekibi) 

En İyi Bilim-Kültür Programı
Grayson Perry: Who Are You? – (Neil Crombie, Joe Evans, Grayson Perry, Dinah Lord) 

En İyi Spor Programı
WW1 Remembered – From The Battlefield & Westminster Abbey – (Prodüksiyon Ekibi) 

En İyi Şov Performansı
Ant And Dec – (Ant and Dec’s Saturday Night Takeaway)

Radio Times İzleyici Ödülü
Sherlock

Kaynak: JustJared

BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 55
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 9
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 17
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 48
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 69
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 54
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER