The Good Doctor'ın uzantı dizisinin başrolleri belli oldu

The Good Doctor'ın uzantı dizisinin başrolleri belli oldu
The Good Doctor'ın uzantı dizisinin başrolleri belli oldu. Haziran ayında ilk kez duyurulan projenin başrollerini Kennedy McMann (Nancy Drew) ve Felicity Huffman (Desperate Houseviwes) üstlendi.

"The Good Lawyer" adı verilen yeni diziyi ana dizinin ekibi David Shore ve Liz Friedman, yapım şirketleri Sony Pictures TV ve Shore Z Prods hazırlıyor. The Good Doctor'ın 6 Mart'ta ekrana gelecek bölümü The Good Lawyer için 'backdoor pilot' özelliği taşıyacak. Yeni dizinin ana karakterleri Joni ve Janet, The Good Doctor'a konuk olacak.

20'li yaşlardaki Joni DeGroot, obsesif- kompulsif bozuklukla mücadele eden zeki bir avukattır ve kendisini yasal bir sorunun içinde bulan Dr. Shaun Murphy için savunma avukatı olarak görev alacak. Kariyerinin başlarında olan Joni, hukuk fakültesini ve avukatlık sınavını kolayca geçse de rahatsızlığı profesyonel ve kişisel hayatında ciddi sorunlar yaşatacak. Kendisine farklı davranılmasını istemeyen ve harika bir avukat olan Joni, davranışları nedeniyle kendisini kovmaya kalkan şirketini, Özel Gereksinimli Amerikalılar Yasası'nı ihlal ettikleri için dava etmekle tehdit eder.

Alanında saygı gören, çalıştığı şirkette ortak olan Janet Stewart, Dr. Glassman'ı (Richard Schiff) 30 yıllık süreçte birçok kez yasal sorunlar nedeniyle teslim etmiştir. Glassman da bu nedenle Shaun'ı temsil etmesi için ona gelir. Yıllar içerisinde alayvari bir bakış açısı geliştiren Janet, her ne kadar Joni'yi kovmak istese de Shaun, kendisini temsil etmesi için Joni'yi seçer. Janet de muhtemelen ikisini de asacak ipi Joni'ye teslim eder. Janet ve Joni, Glassman-Shaun misali bir akıl hocası-çırak ilişkisi geliştirir ama iki karakterin arasındaki dinamik daha farklı bir şekilde ilerler.

6. sezonuna Noel arası veren The Good Doctor, 23 Ocak'ta ekrana dönecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER