The Good Doctor'ın uzantı dizisi için hazırlıklara başlandı: The Good Lawyer

The Good Doctor'ın uzantı dizisi için hazırlıklara başlandı: The Good Lawyer
The Good Doctor'ın uzantı dizisi için hazırlıklara başlandı.

"The Good Lawyer" adı verilen yeni diziyi ana dizinin ekibi David Shore ve Liz Friedman, yapım şirketleri Sony Pictures TV ve Shore Z Prods hazırlayacak. Deadline'ın haberine göre projenin başrolünde kadın bir oyuncu yer alacak. The Good Doctor'ın 6. sezon 13. bölümü The Good Lawyer için 'backdoor pilot' özelliği taşıyacak. Yeni dizinin ana karakterlerii Joni ve Janet, The Good Doctor'a konuk olacak. Oyuncu seçmeleri ise başladı.

20'li yaşlardaki Joni, obsesif- kompulsif bozuklukla mücadele eden zeki bir avukattır ve kendisini yasal bir sorunun içinde bulan Dr. Shaun Murphy için savunma avukatı olarak görev alacak. Kariyerinin başlarında olan Joni, hukuk fakültesini ve avukatlık sınavını kolayca geçse de rahatsızlığı profesyonel ve kişisel hayatında ciddi sorunlar yaşatacak. Kendisine farklı davranılmasını istemeyen ve harika bir avukat olan Joni, davranışları nedeniyle kendisini kovmaya kalkan şirketini Özel Gereksinimli Amerikalılar Yasası'nı ihlal ettikleri için dava etmekle tehdit eder.

Alanında saygı gören, çalıştığı şirkette ortak olan Janet, Dr. Glassman'ı (Richard Schiff) 30 yıllık süreçte birçok kez yasal sorunlar nedeniyle teslim etmiştir. Glassman da bu nedenle Shaun'ı temsil etmesi için ona gelir. Yıllar içerisinde alayvari bir bakış açısı geliştiren Janet, her ne kadar Joni'yi kovmak istese de Shaun, kendisini temsil etmesi için Joni'yi seçer. Janet de muhtemelen ikisini de asacak ipi Joni'ye teslim eder. Janet ve Joni, Glassman-Shaun misali bir akıl hocası-çırak ilişkisi geliştirir ama iki karakterin arasındaki dinamik daha farklı bir şekilde ilerler.

Not: ABC kanalının bu sezonki yeni dizilerinin arasında The Rookie’nin uzantısı The Rookie: Feds de bulunuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER