ABC'den 4 yeni dizi geliyor: Alaska, The Rookie: Feds, Not Dead Yet & Avalon

ABC'den 4 yeni dizi geliyor: Alaska, The Rookie: Feds, Not Dead Yet & Avalon
Bu sezon Promised Land ve Queens dizilerini iptal eden, Black-ish için final duyurusu yapan ve mini dizi Women of the Movement'ı yayınlayan ABC'den 2022-2023 sezonu öncesi 4 dizi duyurusu geldi.

1) Alaska

Hem kişisel hem de profesyonel kurtuluşu bulma yolunda Alaska'nın Anchorage kentindeki günlük bir metro gazetesine katılmak için New York'taki hayatını geride bırakan gözden düşmüş muhabir Eileen Fitzgerald'ı konu olacak.

Oscar ödüllü Hilary Swank'in başrolünde yer aldığı dizide Eileen Fitzgerald, Jeff Perry, Matt Malloy, Meredith Holzman, Claire Muncy, Grace Dove, Pablo Castelblanco, Ami Park ve Craig Frank rol alıyor.

Oscar ödüllü senarist Tom McCarthy (Spotlight), yapım şirketi Slow Pony Television aracılığıyla dizinin yazarlığını, yönetmenliği ve showrunnerlığını üstlendi. 20th Television ise yapımını üstlendi. Perşembe günleri saat 22:00-23:00 arasında yayınlanacak.2) The Rookie: Feds

The Rookie’nin uzantı dizisi olarak ekrana gelecek dizi, FBI Akademisi’ndeki en yaşlı çaylak ajan Simone Clark karakterini merkezine oturtuyor. The Rookie’nin 4. sezonundaki iki bölümde (19. ve 20.) John Nolan ve FBI’ın Los Angeles birimi, Clark’ın eski öğrencilerinden birinin bir terör saldırısının şüphelisi olduklarını düşündüklerinde kendisinden yardım almışlardı. Projeyi ilk olarak Şubat 2022'de duyurmuştuk.

Niecy Nash'in başrolünde yer aldığı uzantıda Felix Solis (Özel Ajan Matthew Garza) ve Frankie Faison (Christopher “Cutty” Clark) da rol alıyor. Ana dizinin yaratıcıları Alexi Hawley ve Terence Paul Winter uzantı dizide de görev alıyor. ABC Signature ve Entertainment One (eOne) ortak yapımını üstleniyor. Dizi, Salı günleri saat 22:00-23:00 arasında yayınlanacak.3) Not Dead Yet

Beş parasız, yeni bekar, kendisini 40'ında yaşlı ve felaket hisseden Nell Stevens, 10 yıl önce bıraktığı hayatına ve kariyerine geri dönmeye karar verir. Bulabildiği tek iş ölüm ilanı yazarı olmak olan Nell, bu yeni rolünde beklenmedik bir yerden hayat tavsiyesi almaya başlar.

Dizide Gina Rodriguez, Josh Banday, Jessica St. Clair, Mary Elizabeth Ellis, Angela Gibbs ve Rick Glassman rol alıyor. Proje, David Windsor ve Casey Johnson (The Real O’Neals, Galavant, This is Us) imzasını taşıyor. Kahkaha efektsiz çekilecek dizi, Alexandra Potter’ın 2020 yılında çıkan "Confessions of a Forty Something" adlı romanına dayanıyor. Sezon ortasında yayınlanacak.


4) Avalon

Kanala Big Sky'ı da hazırlayan David E. Kelly imzalı dizi, Michael Connelly’nin kısa öyküsünden uyarlanacak. Kendisine Dana Calvo (Good Girls Revolt) eşlik ediyor. A+E Studios ve 20th Television yapımını üstleniyor. Projeyi Mart 2022'de duyurmuştuk.

Dizinin hikayesi Santa Catalina Adası üzerindeki Avalon bölgesinde geçecek. Los Angeles Şerif Departmanı'na bağlı Dedektif Nicole Searcy, küçük bir ofisi yönetmektedir. Her yıl 1 milyondan fazla turist ağırlayan Catalina, bununla paralel olarak her gün feribotlar geldiğinde yüzlerde potansiyel yeni hikayeye ev sahipliği yapmaktadır. Dedektif Searcy de kendisiyle ve adayla ilgili bildiği her şeyi değiştirecek, kariyerinde iz bırakacak bir gizemin içine çekilecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER