FTX'in çöküşü Amazon'da dizi oluyor!

FTX'in çöküşü Amazon'da dizi oluyor!
Kripto para borsası FTX'in çöküşü dizi oluyor. Variety'nin haberine göre Russo Biraderler'in şirketi AGBO'dan Amazon'a yeni bir dizi geliyor.

Yeni diziyi 2. sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanan Hunters'ı ve Russo Biraderler'le Amazon için Citadel'i de hazırlayan David Weil yazacak. Russo'lar ise pilot bölümü yönetmek ve yönetici yapımcı olarak dahil olmak üzere görüşmeleri sürdürüyor. Amazon, 8 bölümlük mini dizinin prodüksiyonun Bahar 2023'te başlamasını umuyor.

2019'da kurulan FTX, kısa sürede piyasanın en bilinen ve en büyük kripto para borsalarından birisi oldu. Ancak son birkaç hafta içinde müşteri hesaplarındaki 2 milyar dolardan fazla paranın kaybolduğuyla ilgili haberlerin ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturma şirketin CEO'su ve eş kurucusu Sam Bankman-Fried'ı da kapsıyor.

Habere göre Amazon dizisi olayı haberleştiren gazetecilerin raporlarını kullanarak hazırlanacak ancak kaynaklar hakkında detay verilmedi. Ayrıca bazı Marvel oyuncularıyla görüşmelerin başladığı da konuşuluyor ve görüşmeler henüz çok başındalar. Russo Biraderler, yönetmenliğini üstlendikleri iki Captain America ve iki Avengers filmleriyle de biliniyor.

Son dönemde artan modern girişimcilerin ani çöküşü yapımlarına böylece FTX de katılmış olacak. Yakın zaman önce Theranos ve Elizabeth Holmes'la ilgili The Dropout dizisi ekrana geldi. Başrol oyuncusu Amanda Seyfried, Hulu'da yayınlanan dizideki performansıyla Emmy ödülü kazandı. Jared Leto ve Anne Hathaway, WeWork'ün yükselişi ve düşüşüyle ilgili çekilen Apple yapımı WeCrashed dizisinde rol aldılar. Uber'in kuruluşunu, yükselişini eski CEO Travis Kalanick üzerinden anlatan Super Pumped'ın başrolünde ise Joseph Gordon-Levit rol aldı. Showtime dizisinin ikinci sezonu Facebook'u konu alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER