David Tennant'lı Litvinenko dizisi 15 Aralık'ta başlıyor

David Tennant'lı Litvinenko dizisi 15 Aralık'ta başlıyor
David Tennant'ın başrolünde yer aldığı Litvinenko dizisi 15 Aralık'ta İngiliz ITV kanalında başlıyor.

4 bölümlük mini dizide KGB ve Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB'de görev yapmış eski istihbaratçı Alexander Litvinenko'nun başından geçenler anlatılacak. Kasım 2006’da iki polis memuru Londra’daki University College Hospital’a sağlığı bozulan bir hastayla görüşme yapmak için çağrılır. Hasta, Vladimir Putin’in doğrudan emriyle zehirlendiğini iddia eden Rus muhalif Alexander Litvinenko'dur. 

Metropolitan Polis Teşkilatı'nın tarihindeki en karmaşık ve tehlikeli soruşturmalardan birisini merkezine alan dizi, olanlardan kimin sorumlu olduğunu kanıtlamak için 10 yıl boyunca çalışan kararlı Scotland Yard görevlilerinin ve Litvinenko'nun dul eşi Marina'nın (Margarita Levieva) hikayesini de anlatacak. Marina, İngiliz hükümetini kocasının katillerini alenen isimlendirmeye ve cinayette Rus Devletinin rolünü kabul etmeye ikna etmek için verdiği korkusuz savaşla biliniyor.

George Kay'in (Lupin, Criminal) hazırladığı drama dizisinde Mark Bonnar ve Neil Maskell de rol alıyor. Jim Field Smith'in yönettiği dizinin yapımını ITV Studios, NENT Group ve Tiger Aspect Productions üstlendi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER