Sandra Oh, HBO'nun The Sympathizer dizisinin kadrosuna katıldı

Sandra Oh, HBO'nun The Sympathizer dizisinin kadrosuna katıldı
Sandra Oh'un yeni dizi projesi belli oldu. Grey's Anatomy ve Killing Eve dizileriyle bilinen Emmy ödüllü oyuncu, HBO'nun The Sympathizer dizisinin kadrosuna katıldı.

Robert Downey Jr.'ın başrolünde yer aldığı yeni dizinin hikayesi 1970’li yıllarda geçiyor ve Güney Vietnam ordusuna sızan bir Kuzey Vietnam casusunu konu alıyor. Bahsi geçen casus ABD'ye sürüldüğünde orada bulunan bir Güney Vietnam topluluğuna katılıyor ve Vietnam Savaşı’na odaklanan bir filmin yapımında danışman olarak yer alıyor. Nihayetinde ise komünistlerle savaşmak için Vietnam’a dönüyor.

Downey Jr., dizide farklı rollere bürünecek ve hikâyenin kötü karakterlerine hayat verecek. Bunların arasında kariyer basamaklarını hızla tırmanan bir kongre üyesi, bir CIA ajanı ve bir Hollywood yönetmeni de yer alıyor. 

Oh ise kendi Asyalı-Amerikan köklerinin karmaşasını kavramaya başlayan ve kendisini bir aşk üçgeninin ortasında bulan özgürleşmiş bir feminist olan Ms. Sofia Mori'yi canlandıracak. Dizinin ana kadrosunda Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Vy Le, Alan Trong, Kieuh Chinh ve Nguyen Cao ve Ky Duyen de bulunuyor. 

Güney Kore sinemasının önemli isimlerinden Park Chan-wook'un (The Handmaiden, The Little Drummer Girl) hazırladığı The Sympathizer, Viet Thanh Nguyen'ın 2015'te yayımlanan Pulitzer ödüllü romanından uyarlanarak hazırlanıyor. Yapımını A24 ve Rhombus Media üstleniyor. Çekimler Los Angeles ve Tayland'da devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER