Barış Akarsu: Merhaba filminden ilk kareler yayınlandı!

Barış Akarsu: Merhaba filminden ilk kareler yayınlandı!
Anadolu rock müziğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu: Merhaba” filminden ilk kareler paylaşıldı.  

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın canlandırdığı “Barış Akarsu: Merhaba”da, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol oynuyor.  

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldı.   

Barış Akarsu hayranlarının ve tüm müzikseverlerin özlemle beklediği “Barış Akarsu: Merhaba”, 18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime girecek filmin müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.   

Aylar süren hazırlık sürecinin ardından Barış Akarsu’nun memleketi Amasra ve İstanbul’da çekilen filmde, ünlü sanatçı ve ailesinin kostümleri, Özge Gezen Koral tarafından birebir aslına uygun olarak hazırlandı. Yaklaşık tüm cast için 1200 dönem kostümü dikildi, 6 bin kilometreden fazla yol yapıldı.    

Barış Akarsu’nun kendi aksesuarlarının kullanıldığı filmin Amasra çekimlerine, hemşehrileri ve sevenleri büyük ilgi gösterdi. Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu ve kız kardeşi Nesrin Akarsu’nun da ziyaret ettiği çekimler sırasında Amasralılar ekibe her konuda büyük destek oldular. Barışseverler, filmin yönetmeni Mert Dikmen ve tüm teknik ekibe, çok sevdikleri sanatçının anısını yaşatacak film nedeniyle teşekkür ettiler.   

Amasra'da 29 Haziran 1979'da dünyaya "merhaba" diyen Barış Akarsu'nun hikayesi, müzik yolculuğuna yön veren Ereğli'deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul'daki ses yarışmasına uzanıyor. Film, Barış'ın "Yalancı Yarim" dizisi için bulunduğu Bodrum'da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor...  

Remzi Dedesi ile balığa çıkan, tuttukları balıkları ailesiyle keyifle yiyen küçük Barış'ın daha çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi, ailesinin gözünden kaçmaz. Adını da zaten Barış Manço'dan almıştır... Dedesi, lise mezuniyeti için ona hediye olarak bir gitar bir de çok sevdiği Halikarnas Balıkçısı'nın "Aganta Burina Burinata" kitabını alır. Ama o hediyeleri vermeye yetmez ömrü… Dayanamaz kalbi… Barış, ne o kitabı yanından ayırır ne de dede nasihatı olan ve filme de damga vuran o özlü sözü: ''Tek bir şey ol, en iyisini ol.''  

“Barış Akarsu Merhaba”, 18 Kasım’da sinemalarda…  BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER