NATPE iflas başvurusu yaptı

NATPE iflas başvurusu yaptı
NATPE'den de iflas haberi geldi.

Her yıl yapımcı ve kanal sahipleri dahil eğlence sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren etkinlikler düzenleyen NATPE, yeniden yapılanmak üzere ABD'de Chapter 11 kapsamında iflas başvurusu yaptı. Organizasyon, açıklamasında COVID'in etkilerine değinerek "Pandemi NATPE'ye ciddi ölçüde gelir sağlayan etkinliklerin düzenlenmesini engelledi. Bu iptaller de NATPE'yi finansal rezervleriyle çalışmaya zorladı ve artık NATPE'nin iş yapısında yeniden düzenlemeye gitmemiz gerekiyor," sözlerine yer verdi.

Basın açıklamasında etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğini ve sektörü yaptıkları duyuruyla önceden bilgilendirmek istediklerini vurgulayan NATPE, ana etkinliğini Ocak 2023'te Bahamalar'da gerçekleştirecek. Uzun zamandır Miami'de yapılan etkinliğin Bahamalar'a alındığı birkaç ay önce duyurulmuştu. Ayrıca Haziran 2023'te Budapeşte'deki etkinliğinin de planladığı gibi gerçekleşmesi bekleniyor. NATPE, yüz yüze gerçekleşen 2020 ve 2021 etkinliklerini iptal ettikten sonra 2022'yle birlikte geri dönüşe hazırlanmaya başlamıştı. 

Yeniden yapılanmaya giren National Association of Television Program Executives (NATPE), açıklamasında bu süreçte bütün seçeneklerini değerlendireceğini de belirtti. Bunlar arasında stratejik ortaklıklar kurarak daha fazla kaynak sağlamak da bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER