Fatih Akın'ın Marlene Dietrich dizisinin başrol oyuncusu belli oldu

Fatih Akın'ın Marlene Dietrich dizisinin başrol oyuncusu belli oldu
Fatih Akın'ın yeni dizi projesinin başrol oyuncusu belli oldu.

Akın'ın Alman asıllı sinema oyuncusu ve şarkıcı Marlene Dietrich'i konu alan yeni bir dizi hazırladığı haberini Mayıs 2020'de vermiştik. Akın imzalı In the Fade filmiyle 2017'de Cannes'da en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Diane Kruger kadroya katıldı.

"Marlene" kod adlı dizinin sezonu 5 bölüm sürecek. Dietrich’in kızı Maria Riva'nın kaleme aldığı biyografi Meine Mutter Marlene'den (My Mother Marlene) uyarlanacak. Akın'ın şirketi Bombero International ve UFA Fiction yapımını üstlenecek.

Alman asıllı sinema oyuncusu ve şarkıcı Dietrich, 1920'lerde Berlin'de film endüstrisine adım atarak 1930'larda Hollywood'da parladı. Kadınlarda maskülen giyimin öncüsü olarak kabul edilen oyuncunun 50 ve 60'larda yükselen bir kariyeri oldu ve zamanının en önemli ikonlarından biri haline geldi.

Başrolü üstlenen Kruger, projede yönetici yapımcı olarak da yer alıyor. Maria Riva'nın yapımcı/menajer oğlu Peter Riva da dizinin yapımcıları arasında. Ayrıca Nurhan Sekerci-Porst, Bombero International adına dizide Akın'a eşlik edecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER