Evan Peters'li seri katil dizisi Monster: The Jeffrey Dahmer Story 21 Eylül'de Netflix'te!

Evan Peters'li seri katil dizisi Monster: The Jeffrey Dahmer Story 21 Eylül'de Netflix'te!
Ryan Murphy imzalı yeni Netflix dizisi Monster'ın tanıtımı yayınlandı. Dizi, 21 Eylül'de başlayacak.

Tam ismi "Monster: The Jeffrey Dahmer Story" olan projede Evan Peters, Niecy Nash, Richard Jenkins, Penelope Ann Miller, Shaun J. Brown ve Colin Ford rol alıyor. Murphy, projede bir kez daha Ian Brennan'la birlikte çalıştı. Carl Franklin (Mindhunter, The Leftovers) yönetmenlik, Janet Mock (Pose, Hollywood) senaristlik ve yönetmenlik yaptı.

Monster, Amerika'nın en tanınmış seri katillerinden birisinin hikâyesini çoğunlukla kurbanların bakış açısından anlatıyor. Hikayenin 1960'lardan başlayarak 1990'ın başlarına kadar ilerlemesi bekleniyor. Polisin yetersizliğinin de etkisiyle yıllarca öldürmeye devam eden Jeffrey Dahmer, en az 10 olayda yakalanacakken serbest kaldı. 1978-1991 arasında 17 kişiyi öldüren Dahmer'in kurtulmasında düzgün ve iyi görünümlü beyaz bir erkek olması, polislerin ve yargıçların hoşgörülü davranması da etkili oldu.

Peters, dizide bahsi geçen Jeffrey Dahmer'i canlandıracak. Niecy Nash, polisi Dahmer konusunda uyaran ama ciddiye alınmayan komşu Glenda Cleveland'ı oynayacak. Jenkins Dahmer'in babası Lionel'e, Miller ise annesi Joyce'a hayat verecek. Brown, Dahmer'in elinden kaçan kurbanlardan Tracy'yi, Ford ise Chazz adında bir karakteri canlandıracak.

Evan Peters, American Horror Story ve Pose dahil olmak üzere Ryan Murphy'yle pek çok kez çalıştı. Niecy Nash ise Murphy'nin Scream Queens dizisinde oynadı. Dahmer'i daha önce Jeremy Renner, Carl Crew, Rusty Sneary ve Ross Lynch de canlandırdı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER