Percy Jackson and the Olympians'tan ilk tanıtım videosu geldi

Percy Jackson and the Olympians'tan ilk tanıtım videosu geldi
Disney+'ta ekrana gelmesi için hazırlanan Percy Jackson and the Olympians'tan ilk tanıtım videosu geldi.

Mayıs 2020'de ilk kez haberi gelen proje, Rick Riordan imzalı roman serisinden uyarlanıyor. Dizide yönetici yapımcı olarak da yer alan Riordan ve Jon Steinberg uyarlamanın senaryosunu kaleme aldı. Disney+'ın Mysterious Benedict Society dizisinde de görev alan James Bobin yönetmenliği, 20th Television ise yapımını üstlendi.

Yarı tanrı olduğunu ve babasının Poseidon olduğunu keşfeden 12 yaşındaki Percy, doğaüstü yeni güçlerini fark ettiği dönemde Zeus, onu şimşeğini çalmakla suçlar. Percy de onu bulmak ve Olympus'a düzenin yeniden gelmesi için Amerika'yı dolaşmak üzere yola çıkar.

Walker Scobell'in başrolünde yer aldığı dizide Aryan Simhadri (Grover), Leah Sava Jeffries (Annabeth), Virginia Kull, Glynn Turman, Jason Mantzoukas, Megan Mullally, Timm Sharp, Dior Goodjohn, Olivea Morton, Charlie Bushnell rol alıyor.

Percy Jackson serisinin daha önce ilk iki romanı sinemaya uyarlandı ve başrolde Logan Lerman yer aldı. Filmler gişede 425 milyon dolar hasılat elde etti. Seride "The Lightning Thief ", "The Sea of Monsters” ,“The Titan’s Curse”, “The Battle of the Labyrinth,” ve “The Last Olympian”  romanları bulunuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER