Lightyear, Disney+ Türkiye kataloğuna eklenmedi

Lightyear, Disney+ Türkiye kataloğuna eklenmedi
14 Haziran'da Türkiye'de hizmete başlayan ve orijinal yapım projelerinin hazırlıklarına son hızla devam eden Disney+ Türkiye, bir yandan da kataloğunu genişletiyor.

Son olarak This Is Us, Firefly, Ugly Betty, Wu-Tang: An American Saga, According to Jim, Da Vinci's Demons ve The Great North gibi yapımları ekleyen platformdan dikkat çekici bir hamle geldi. Pixar imzalı Lightyear filmi Türkiye'deki kataloğa eklenmedi. 3 Ağustos itibarıyla Disney+'ta izleyiciyle buluşan animasyon film, yer aldığı ülkelerde Türkçe altyazı ve dublajla izlenebiliyor. Ancak film şu an için Türkiye'deki üyeler için erişilebilir değil.

UIP Türkiye'nin dağıtımını üstlendiği Lightyear (Işıkyılı) Türkiye'de vizyona da girmedi. 15-17 Haziran aralığında birçok ülkede vizyona giren filmin 2 Eylül'de Türkiye'de vizyona girmesi bekleniyordu. Hatta kanun gereği filmin Disney+'a eklenmesi vizyondan 5 ay sonra olabilecekti. Ancak Türkiye'de vizyona girmeyeceği öğrenilince filmin diğer ülkelerle birlikte 3 Ağustos'ta Disney+'a eklenip eklenmeyeceği merak edilir olmuştu.

Lightyear, filmdeki lezbiyen öpücük nedeniyle 14 ülkede vizyona giremedi, zira Disney de sahneyi çıkartmama kararı alarak filmin arkasında durdu. Disney+ Türkiye'nin son hamlesinden sonra Türkiye de bu ülkelere eklenmiş oldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER