Warner Bros. Batgirl filminden tamamen vazgeçti

Warner Bros. Batgirl filminden tamamen vazgeçti
İki şirketin birleşmesinin yankıları sürerken Warner Bros. Discovery'den beklenmedik bir hamle daha geldi. Şirket, Batgirl filmini yayınlamama kararı aldı. Çekimleri Mart ayında tamamlanan ve post-prodüksiyon aşamasına geçilen film sinemada ya da şirkete bağlı dijital platform HBO Max'te gösterilmeyecek. 

The Wrap'in haberine göre vazgeçilen filmin toplam bütçesi 90 milyon civarında ve COVID nedeniyle artan bütçesine ve yeniden çekimlere rağmen çıkan işten memnun kalınmış değil. Ancak yapılan açıklamada yapım ekibiyle ve kadroyla yeni işlerden çalışmak üzere kararlı olunduğu, DC Comics uyarlamalarına devam edileceği belirtildi. Warner Bros. Discovery, Batgirl'le birlikte "Scoob! Holiday Haunt" filminden de vazgeçti. Scoob!'un bütçesi ise 40 milyon aralığındaydı.

Jim Gordon'un kızı Barbara Gordon'un hikayesini konu alan Batgirl'in başrolünü Leslie Grace üstlendi. Jim Gordon rolüne yeniden J.K. Simmons hayat verdi, Brendan Fraser ise filmin kötü karakteri, pirotekniğe meraklı sosyopat Firefly'ı canlandırdı. Ayrıca Michael Keaton, Batman olarak filmde rol aldı. Adil El Arbi ve Bilall Fallah'ın yönettiği Batgirl'ün senaryosunu Christina Hodson (Bumblebee, The Flash) kaleme aldı. Warner Bros. birleşme öncesi yapımını üstlendi.
  


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER