YENİ PROGRAM | “Türk İşi”

YENİ PROGRAM | “Türk İşi”
Çocukken hepimiz bir süper kahraman olmayı hayal etmişizdir. Derin denizlere inebilmeyi, görünmez olmayı ya da havalanıp uçabilmeyi… 80’li yıllarda bu hayalleri kuran dört arkadaş, şimdi bir araya geldi ve ortaya Türk İşi’ni çıkardı.

Kafa yoran, icat çıkaran, sıfırdan yaratan Türk İşi ekibi, hurda parçalarından teknoloji harikaları yaratmaya hazırlanıyor. 3D yazıcıdan biyonik ele, uzaktan kumandalı jimmy jib’ten kahve üzerinde resim yapabilen makineye kadar aklınıza gelmeyecek birçok ürünü icat ediyor. Üstelik tüm bunlar, günlük hayatımızda kullandığımız basit malzemelerin ya da çöp deyip attığımız ürünlerin bir araya getirilmesiyle teknoloji harikasına dönüşüyor.

Yazılımcı Murat Kızılkaya, tasarımcı Fatih Yıldız, mekanikçi Özkan Özarslan ve tedarikçi Metin Şahin’den oluşan Türk İşi ekibi; tasarımlarının hayata geçiş sürecini ve yapım aşamalarını anlatmaya hazırlanıyor.

İcat konusunda sınır tanımayan Türk İşi ekibi ilk bölümde; eski nokta vuruşlu yazıcı motorları, hurda profiller ve sökme kablolar kullanarak 3 boyutlu nesneler basabilen yeni nesil yazıcı üretiyor.

Türk İşi, Cumartesi 19.15’te tekrarıysa Pazar 14.15’te NTV’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER