BBC'nin yeni dizisi The Gold'un kadrosu belli oldu

BBC'nin yeni dizisi The Gold'un kadrosu belli oldu
BBC ve Paramount+ ortaklığıyla gerçek bir hikayeden uyarlanarak hazırlanan The Gold dizisinin kadrosu açıklandı.

Hugh Bonneville, Jack Lowden, Dominic Cooper, Charlotte Spencer, Tom Cullen, Emun Elliott, Sean Harris, Ellora Torchia  ve Stefanie Martini diziye katıldı. Brink’s-Mat soygununun hikayesinden ve ardından yaşanan olaylar zincirini konu alan drama dizisinin sezonu 6 bölüm sürecek. Senaryoyu Neil Forsyth (Guilt, Eric, Ernie & Me) kaleme aldı. Bölümleri Oscar ödüllü Aneil Karia (The Long Goodbye) ve Lawrence Gough (The Last Bus, Snatch, Misfits) yönetecek.


Dominic Cooper, Hugh Bonneville, Jack Lowden, Charlotte Spencer, Emun Elliott, Stefanie Martini, Sean Harris, Ellora Torchia, Tom Cullen

26 Kasım 1983’te altı silahlı adam Londra’nın Heathrow Havaalanı yakınlarındaki Brink’s-Mat güvenlik deposuna girdi. Hedeflerinde kasada olduğunu umdukları 3.5 milyon sterlin değerinde nakit para vardı ama 26 milyon sterlin değerinde külçe altın ve elmas buldular. İngiliz suç tarihine geçen olay, sadece hırsızlığın boyutuyla ve dünya tarihindeki en büyük hırsızlık olayı olmasıyla değil, daha geniş mirasıyla da dikkat çekti.

Altının elden çıkarılması büyük ölçekli uluslararası bir kara para aklamasına sahne oldu. Emlak piyasasını da etkileyen hırsızlık, mavi ve beyaz yakalı suçluları birleştirdi, tartışmalara ve cinayetlere neden oldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER