HBO'nun David Simon imzalı yeni suç draması We Own This City 25 Nisan'da başlıyor

HBO'nun David Simon imzalı yeni suç draması We Own This City 25 Nisan'da başlıyor
The Wire'ın yaratıcısı David Simon imzalı yeni suç draması We Own This City 25 Nisan'da HBO'da başlıyor.

George Pelecanos'un (The Wire, The Deuce) da eşlik ettiği mini dizinin sezonu 6 bölüm sürecek. Justin Fenton'un kaleme aldığı aynı isimli kitaptan uyarlandı ve kitaba konu alan gerçek olaylardan esinlenildi. Bölümleri Reinaldo Marcus Green yönetti.

Dizinin kadrosunda Jon Bernthal, Josh Charles, Jamie Hector, Darrell Britt-Gibson, Rob Brown, McKinley Belcher III, Larry Mitchell ve Wunmi Mosaku yer alıyor. Baltimore'da görevli bir silah takip görev gücünün yükselişini, düşüşünü, perde arkasında dönen uyuşturucu ve şantaj merkezli büyük yolsuzluğu ve ahlaki çöküşü konu alıyor.

Halk polis nezaretinde şüpheli koşullar altında ölen 25 yaşındaki siyah bir adam olan Freddie Gray için adalet talep ederken şehir genelinde ayaklanma çıkar. Uyuşturucu ve şiddet suçlarının arttığı şehirde cinayet sayısı da en yüksek sayısına ulaşır. Gray’in ölümüyle ilgili federal soruşturmanın yanı sıra belediye başkanının baskısıyla uğraşan Baltimore polis amirleri, silahları ve uyuşturucuları sokaktan uzaklaştırmak için Çavuş Wayne Jenkins (Bernthal) ve Silah İzleme Görev Gücü’ne başvurur.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER