Charles Dickens uyarlaması Great Expectations'ın kadrosu açıklandı

Charles Dickens uyarlaması Great Expectations'ın kadrosu açıklandı
Charles Dickens uyarlaması Great Expectations'ın kadrosu açıklandı. 

BBC ve FX ortaklığıyla ekrana gelecek diziyi Peaky Blinders'ın yaratıcısı Steven Knight hazırlıyor. Ridley Scott ve Tom Hardy ise projede yapımcı olarak yer alıyorlar. İngiliz edebiyatının en önemli yazarlarından olan Charles Dickens'ın 19. yüzyılda kaleme aldığı ve "Büyük Umutlar" ismiyle yayınladığı kitap, dönemin sınıf ayrımlarını, çekilen zorlukları ve hızla gelişen sanayileşmeyi anlatıyor. Dönem içerisindeki şartlara bir eleştiri olarak ortaya çıkan romanda, ana karakter Pip'in başından geçen olaylar ele alınıyor. 

Pip, taşrada ablası ve ablasının eşi ile birlikte büyüyen yetim bir çocuktur. Yetim ve yoksul bir çocuk olarak büyüyen Pip, çalışkan ve azimli biridir. En büyük umutlarından biri ise Londra'da unvan sahibi bir beyefendi olabilmek... Bir gün yaptığı bir iyilik ona bambaşka bir dünyanın kapısını aralar ve esrarengiz bir şekilde bir mirasa sahip olduğunu öğrenir. O günden sonra artık hayatı eski gibi olmaz ve değişen hayatının getirdiği yeni sorunlar ve yeni durumlarla baş etmeye çalışır. Aşkı, aşk acısını, hırsları, zenginliği ve ihtişamlı bir hayatı elde eden Pip, bu değişen dünyasına uyum sağlamaya çalışırken birden kendini istemediği olayların içerisinde bulur. İnişli çıkışlı bir hayat yaşamaya başlayan Pip; umutlarını, hayatı ve hayal kırıklıklarını sorgulamaya başlar. 

Sezonu 6 bölüm sürecek dizide yer alacağı açıklanan isimler şunlar oldu:

Olivia Colman (The Favourite, The Crown): Miss Havisham
Fionn Whitehead (Dunkirk, Bandersnatch): Pip
Ashley Thomas (The Night Of): Jaggers
Johnny Harris (This Is England ’86): Magwitch
Shalom Brune-Franklin (Roadkill, Line of Duty): Estella
Hayley Squires (I, Daniel Blake): Sara
Owen McDonnell (Killing Eve): Joe
Trystan Gravelle (A Discovery of Witches): Compeyson
Matt Berry (What We Do in the Shadows): Mr. Pumblechuck

Daha önce pek çok kez uyarlanan roman, 2011'de Ray Winstone, David Suchet, Douglas Booth ve Gillian Anderson gibi isimlerden oluşan kadrosuyla yine BBC için uyarlanmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER