11. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri üniversitelilerle buluşuyor!

11. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri üniversitelilerle buluşuyor!
11. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 30 Mart- 20 Mayıs tarihlerinde Türkiye genelindeki üniversitelerde gençlerle buluşmaya  devam ediyor. Ödüllü filmler 21 Nisan – 15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’daki üniversitelerde gösterilecek.

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 11 yıldır alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 30 Mart - 20 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli, İzmir, Denizli, Edirne, Tekirdağ, Erzurum, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Zonguldak, Bolu, Kastamonu, Sakarya, Mersin, Konya, Adana ve Kayseri’de üniversitelilerle buluşmaya devam ediyor.

11. Akbank Kısa Film Festivali üniversite turunda; 37 ülkeden toplam 712 kısa filmin katıldığı Festival’in yarışmalı bölümüne başvuran eserler arasından “EN İYİ ULUSAL FİLM ÖDÜLÜ”nü kazanan Orhan İnce’nin yönetmenliğini üstlendiği Adem Başaran filmi, “EN İYİ ULUSLARARASI FİLM ÖDÜLÜ”nü kazanan Avusturya doğumlu yönetmen Mark Gerstorfer’in Erlösung (Kaçış) filminin yanı sıra mansiyon ödülünü kazanan Altın Kızlar, Mükemmel Bir Gün, Roadtrip (Yolculuk) ve La Llamada (Çağrı) ile seyirci özel ödülü sahibi Yabani Ot filmleri 21 Nisan-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’daki üniversitelerde sinema tutkunlarıyla buluşacak.

Filmler;
21 Nisan’da Maltepe Üniversitesi, 
27 Nisan’da Okan Üniversitesi, 
28 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi, 
30 Nisan’da Yeditepe Üniversitesi, 
4 Mayıs’ta Marmara Üniversitesi, 
5 Mayıs’ta Sabancı Üniversitesi, 
6 Mayıs’ta Kültür Üniversitesi, 
7 Mayıs’ta Galatasaray Üniversitesi,
11 Mayıs’ta Doğuş Üniversitesi, 
12 Mayıs’ta İstanbul Üniversitesi,
13 Mayıs’ta Koç Üniversitesi,
14 Mayıs’ta Bahçeşehir Üniversitesi ve 
15 Mayıs’ta Marmara Üniversitesi’nde gösterilecek.

Bu yıl 16 - 26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Akbank 11. Kısa Film Festivali, 10 gün boyunca sinemaseverlere yine dopdolu bir program sundu. 23 ülkeden toplam 86 kısa film ve iki uzun metraj filmin gösterildiği Festival, söyleşi ve atölye çalışmaları ile Türk ve dünya sinemasının ünlü isimlerini seyirci ile buluşturdu. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER