Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nde son hafta heyecanı!

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nde son hafta heyecanı!
Sabancı Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen 17. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, sona yaklaşıldı. Festival, beşinci haftasında da sanatseverleri yerli ve yabancı tiyatro ekipleriyle buluşturmaya devam ediyor. Festivalin son haftası 27 Nisan’da Ray Performans Kolektifi isimli genç ekibin Adana Devlet Tiyatrosu Fuaye Genç Sahne’de sergileyeceği Pencere adlı oyunuyla başlıyor.
 
Özel tiyatro ekiplerinden İkinci Kat Tiyatro ise 27 – 28 Nisan’da Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde “Fü” adlı oyununu sergiliyor. Birbirinden çok farklı iki kardeş olan Füreyya ve Münevver’in hikayesinin anlatıldığı Fü, iki kuşağın, iki ayrı dünyanın sevgi çemberini tamamlıyor. Oyunda olaylar, Füreyya ve Münevver’in kalmak, gitmek, beklemek ve birbirine tutunmak üzerine kurdukları rutine, tıpkı Füreyya gibi tiyatro sevdasıyla yanıp tutuşan Sibel’in dahil olmasıyla gelişiyor. Fü’nün hikayesi sahnede Deniz Türkali, Serra Yılmaz, Canan Atalay ve Aziz Caner İnan’ın oyunculuklarıyla hayat buluyor.
 
Carmen TV 19. yüzyıl İspanyasını sahneye taşıyor

Festivalin Ukraynalı konuğu Kiev Modern Bale Tiyatrosu, Georges Bizet’nin ölümsüz eseri Carmen’in bale yorumu olarak sahneye koyduğu "Carmen TV"yi 27 Nisan’da Sabancı Üniversitesi’nde, 29 - 30 Nisan’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergileyecek. Yenilikçi koreografisini karakterlerin sahnedeki varlığını günümüze ilişkin güçlü göndermelerle kuran Carmen TV, çingene kızın hikayesini 19. yüzyıl İspanya’sının çekici atmosferiyle anlatıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER