The Vampire Diaries'in yaratıcılarından yeni dizi geliyor: Dead Day

The Vampire Diaries'in yaratıcılarından yeni dizi geliyor: Dead Day

The Vampire Diaries'in yaratıcıları Julie Plec ve Kevin Williamson yeni bir dizi için kolları sıvadı.

Aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanacak olan Dead Day, NBCU'ya bağlı dijital platform Peacock'ta ekrana gelecek. Plec ve Williams, senaryoyu kaleme alacak, yapımcı ve showrunner olarak görev alacaklar.

Her yılın bir günü ölmüşler yarım kalan işlerini tamamlamak, kutlama yapmak ya da yaşayanlara işkence etmek için "ölü günü"nde geri dönmektedir. Dizide de bu günle baş etmeye çalışan bir grup karakterin hikayesi anlatılacak.

L. J. Smith imzalı roman serisinden uyarlanan The Vampire Diaries, 2009-2017 arasında yayınlandı ve 171 bölüm sürdü. Plec'in yaratıcısı olduğu iki uzantıdan The Originals, 2018'de beşinci sezonuyla ekrana veda etti. Legacies ise 4. sezonuyla yayınına devam ediyor. Julie Plec, aynı isimli roman serisi Vampire Academy'nin yine Peacock'ta ekrana gelecek dizi uyarlamasını da hazırlıyor. Projede kendisine Marguerite MacIntyre eşlik ediyor. Ayrıca The CW'da yayınlanan Roswell, New Mexico'da yönetici yapımcı olarak da görev alıyor.

Dawson’s Creek dizisiyle de bilinen Williamson, son olarak Scream film serisinin 5. filminde yönetici yapımcı olarak yer aldı. Scream, 14 Ocak'ta vizyona girdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER