RTÜK, Maske Kimsin Sen? programı hakkında inceleme başlatacak

RTÜK, Maske Kimsin Sen? programı hakkında inceleme başlatacak
RTÜK, FOX Türkiye'de ekrana gelen "Maske Kimsin Sen?" programı hakkında inceleme başlatacak.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, bir sosyal medya kullanıcısının programla ilgili şikayet mesajına "İlgili program özellikle çocukların korunması özelinde ilgili kanalın denetiminden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır," cevabını verdi.

Ayrıca kendisini tepkilere göre şekil almakla itham eden bir başka kullanıcıya "Eminim biraz araştırıp da bizi eleştirmeye başlamadan önce RTÜK'ün önceden bir denetim yetkisinin olmadığını, yayınların denetime girmeden önce bizim onayımıza sunulmadığını öğrenseydin bizi tepkilere göre şekil almakla suçlamazdın," dedi.The Masked Singer adlı formatın yerli uyarlaması olan programda ünlü isimler, maske ve kostüm kullanarak kimliklerini gizliyor ve sahnede şarkı söyleyerek performans sergiliyor. Jüri üyeleri ise performanslarını ve ipuçlarını değerlendirerek kim olduklarını tahmin etmeye çalışıyor.

Maske Kimsin Sen?'in jürilerinden Eda Ece iki gündür sosyal medyanın gündeminde olan programa yönelik eleştirilerin ardından attığı tweette "Maske Kimsin Sen tüm dünyada olan bir yarışma formatı, Masked Singer'ın yayınlandığı ülkeler ekte. Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır da dahil," sözlerine yer verdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER