Operasyon belgeseli ilk kez ve sadece BluTV’de yayınlanacak!

Operasyon belgeseli ilk kez ve sadece BluTV’de yayınlanacak!
BluTV yılın son günlerinde iddialı bir belgesel seriyi arşivine ekliyor. İlk kez ve sadece BluTV’de yayınlanacak olan ve her bir bölümü ayrı bir içerik sunan ‘Operasyon’, Türkiye tarihine ışık tutuyor. Bugün yayına giren serinin ilk bölümü ‘Operasyon: Kardak’ta Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilimi yeniden alevlendiren Kardak krizi, Ertuğrul Özkök, Onur Özmen, Hüseyin Kocabıyık ve Cihat Yaycı gibi isimlerin yorumlarıyla ele alınıyor.
 
Sadece özel yapım dizileriyle değil, belgesel ve de program içerikleriyle de dikkat çeken BluTV, bugünden itibaren kütüphanesine ‘Operasyon’ adlı 3 bölümlük bir belgesel serisini dahil ediyor. Bugün ilk bölümü ‘Operasyon: Kardak’ın izleyicilerle buluşacağı belgesel, yakın Türkiye tarihinin en önemli operasyonlarını masaya yatırıyor. Editörlüğünü Ahmet Canbaz’ın yaptığı, yönetmenliğini ise Hakan Çakır’ın üstlendiği ‘Operasyon: Kardak’ta yeni bir Türk-Yunan savaşının eşiğine sürükleyen Kardak krizi mercek altına alınıyor.
 
Türkiye’nin diplomatik ve askeri başarısı olan Kardak Operasyonu’nun anlatıldığı bölümde “Yeni bir Türk-Yunan savaşının eşiğine neden gelindi?”, “Ege’deki krizin fitilini medya mı ateşledi?”, “Türk SAT komandoları tek kurşun atmadan nasıl zafer kazandı?”, “Ankara, Atina ve ABD’yi nasıl mat etti?” gibi sorular, dönemin tanıklarının yorumlarıyla cevaplanıyor. Sürecin bilinen aktörlerinin yanında Kardak Krizi’nin en kritik ismi Ertuğrul Özkök ve olayların en yakın tanıkları Onur Öymen, Hüseyin Kocabıyık ve Cihat Yaycı’nın arka planda yaşananları anlattığı bölüm, geçmişin sayfalarını yeniden aralayacak.
 
Yapımcılığını Demir Medya’nın üstlendiği, bilinmeyenin, görülmeyenin ve konuşulmayanın izini sürerek tarihe yeniden not düşen ‘Operasyon’, Kardak bölümüyle bugün 17:00’da BluTV’de yayında…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER