Variety 500'ün 2021 listesinde Türkiye'den iki isim yer aldı

Variety 500'ün 2021 listesinde Türkiye'den iki isim yer aldı
Variety dergisinin medya ve eğlence sektöründe en etkili 500 kişiyi bir araya getirdiği klasik haline gelen Variety 500 listesinin 2021 edisyonu açıklandı. Listede Türkiye'den iki isim yer alırken bunlardan birisi Acun Medya'nın ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı, diğeri ise MUBİ'nin kurucusu/CEO'su Efe Çakarel oldu.

2018, 2019 ve 2020'nin ardından 4'üncü kez listeye dahil olan Ilıcalı'yla ilgili tanıtım yazısında popüler şovları yerli versiyonlarıyla Türkiye'ye getirdiğinden, dört kıtada ve 10'dan fazla ülkede pek çok içeriğin prodüksiyonunu üstlendiğinden, dijital platform Exxen'i kurduğundan ve İngiliz bir futbol kulübü satın alma planları olduğundan bahsediliyor. Listeye ilk kez giren Çakarel'le ilgili kısımda ise 190 ülkede hizmet veren MUBİ'nin yükselişine; şirketin prodüksiyon, dağıtım, podcast ve basılı magazin alanlarında da yer alarak genişlediğine ve Mexico City'de bir sinema-kültür merkezi kurmak üzere hazırlıkları devam ettirdiğine yer veriliyor.

Derginin açıkladığı geniş çaplı listede Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Facebook/Instagram/WhatsApp'ın sahibi Mark Zuckerberg ve Apple'ın CEO'su Tim Cook da bulunuyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER