HBO Max'in üye sayısı 69 milyonu geçti

HBO Max'in üye sayısı 69 milyonu geçti
2022'de Türkiye'ye açılmaya hazırlanan HBO Max, üçüncü çeyrek raporuyla birlikte yeni açıklamalarda bulundu.

** 2. çeyrekte 67.5 milyon üye açıklayan platformun üye sayısı 69.4 milyona çıktı. ABD'de Amazon Channels'tan ayrılma kararı alan HBO Max'in ülkedeki üye sayısı 47 milyondan 45.2 milyona gerilerken, diğer ülkeler sayesinde üye sayısını yine de 1.9 milyon artırmış oldu.

Üçüncü çeyrek geliri 39.9 milyar dolar olarak açıklandı ve Temmuz 2020'de açılan HBO Max bir yıl öncesine göre gelirini %14 artırdı. Hisse başı kazanç 82 cent ise 2020'ye göre iki katına çıkmış oldu. HBO Max, üçüncü çeyrek raporuyla piyasa beklentisi 39.1 milyar dolar / 78 cent tahminini geçti.

HBO Max'in sahibi AT&T'in yıl sonu üye tahmini 70-73 milyon aralığında olacağı şeklinde. Şirket, 2025'e kadar ise 120-125 milyon civarı üyeye ulaşılacağını tahmin ediyor.

** Uluslararası projelerine ağırlık vermeye devam eden ve Nisan ayından beri genişleme planlarını hızlandıran HBO Max'in ABD dışı ilk orijinal yapım projesi Kamikaze olacak. Erlend Loe imzalı "Muleum" adlı romandan uyarlanan Danimarka yapımı dizi 14 Kasım'da başlayacak ve 46 ülkede yayına girecek.

** HBO Max'in bağlı olduğu WarnerMedia'nın CEO'su Ann Sarnoff, yaptığı açıklamada The Sopranos'un öncesinde olanları konu alan The Many Saints of Newark filminin gördüğü ilgiden ve eleştirilerden memnun oldukları belirtti. The Sopranos'un öncesinde geçecek bir dizinin HBO Max'te yayınlanması için yaratıcı David Chase'le görüşmelere başlamışlar. Ayrıca Sarnoff, kendi açıklamasında Dune'un 2. filminin gelme ihtimalinin yüksek olduğunu da belirtti.

** HBO Max'in genel müdürü Andy Forssell ise kendi açıklamasında Netflix'in çeyrek raporlarını ve izlenme sayılarını yakından takip ettiklerini, ancak uygun bir karşılaştırma ortamı halen oluşmadığı için HBO Max yapımlarının gösterdiği performansı açıklamayı şimdilik düşünmediklerini belirtti.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER