Star Trek: Prodigy, uluslararası prömiyerini MIPCOM'da gerçekleştirecek

Star Trek: Prodigy, uluslararası prömiyerini MIPCOM'da gerçekleştirecek
Dünyanın önde gelen içerik fuarlarından MIPCOM, Star Trek serisinin yeni dizisi Star Trek: Prodigy'nin uluslararası prömiyerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dizinin prömiyeri 12 Ekim'de Palais des festivals'deki Grand Auditorium'da gösterilecek.

Emmy ödüllü Kevin ve Dan Hageman'ın (Trollhunters, Ninjago) hazırladığı animasyon dizi, daha genç bir kitleye hitap eden ilk Star Trek dizisi olarak öne çıkıyor. Dizide nasıl kullanılacağını bile bilmedikleri bir gemiyle daha iyi bir gelecek için galakside yolculuk yapan altı kimsesizin maceraları anlatılacak.

28 Ekim'de ABD merkezli dijital medya platformu Paramount+'ta ekrana gelmeye hazırlanan Star Trek: Prodigy'nin bölümlerini Ben Hibon yönetti ve kreatif direktör olarak da görev aldı. Yapımını Eye Animation Productions, Nickelodeon Animation Studio, Roddenberry Entertainment ve Secret Hideout Productions üstlendi.

Bu yıl 11-14 Ekim tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek MIPCOM'a kütüphanelerindeki yapımların özel gösterimleriyle All3Media International (Birleşik Krallık), BBC Studios (Birleşik Krallık), Beta Film (Almanya), KOCCA Film (Almanya), KOCCA Korean Creative Content Agency (Güney Kore), MEC Moscow Export Center (Rusya), Movistar (İspanya), TVP Polish Public Television (Polonya), U.S. Agency for Global Media & Current Time (ABD) ve ZDF Enterprises'ın (Almanya) da aralarında yer aldığı pek çok önde gelen yapım şirketi katılacak.

Jules Verne uyarlaması Around the World in 80 Days ise dünya prömiyerini 10 Ekim'de Canneseries'de yapacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER