Jules Verne uyarlaması Around the World in 80 Days, dünya prömiyerini Canneseries'de yapacak

Jules Verne uyarlaması Around the World in 80 Days, dünya prömiyerini Canneseries'de yapacak
Jules Verne'in klasik romanı Seksen Günde Devriâlem'den uyarlanan yeni dizi Around the World in 80 Days, dünya prömiyerini Canneseries'de yapacak. 4. sezonuyla 8-13 Ekim 2021 tarihleri arasında Cannes'a dönmeye hazırlanan Canneseries'in seçkisi sonbaharda açıklanacak olsa da yarışma dışında gösterilecek olan dizinin programda olduğu şimdiden duyuruldu. Canneseries, 11-14 Ekim'de yine Cannes'da yapılacak MIPCOM'a eşlik edecek.

Ashley Pharoah (Life on Mars, Ashes to Ashes) ve Caleb Ranson (Child of Mine, Heartless) tarafından uyarlanan dizinin yapımını Slim Film + Television ve Federation Entertainment üstlendi. 8 bölümlük sezonu Steve Barron, Brian Kelly ve Charles Beeson yönetti. Diziyi France Télévisions (Fransa), ZDF (Almanya), RAI (İtalya),  BBC (İngiltere), PBS (ABD), Seven West Media (Avustralya) ve RTS (İsviçre) yayınlayacak. 

İngiliz centilmen Phileas Fogg'in uşağı Jean Passepartout ve kendileriyle birlikte seyahat eden gazeteci Abigail Fix eşliğinde dünyayı 80 günde turlamasını konu alan dizinin başrollerini David Tennant (Des, Good Omens), Ibrahim Koma (OSS 117, Wùlu) ve Leonie Benesch (The Crown, Babylon Berlin) üstleniyor. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER