Damian Lewis ve Guy Pearce, A Spy Among Friends'ın başrollerini üstlendi

Damian Lewis ve Guy Pearce, A Spy Among Friends'ın başrollerini üstlendi
Damian Lewis ve Guy Pearce, Soğuk Savaş draması "A Spy Among Friends"ın başrollerini üstlendi.

İngiltere merkezli dijital platform Britbox ve ABD merkezli kablolu kanal Spectrum Originals'ın ortak yapımını olan dizi Ben Macintyre'ın romanından uyarlanarak hazırlanıyor. Temmuz 2020'de proje ilk kez duyurulduğunda Lewis'e Dominic West'in eşlik edeceği açıklanmıştı, ancak yerine Pearce geldi.

Sezonu 6 bölüm sürecek mini dizi, İngiliz ajan Kim Philby (Pearce) ve kendisi gibi ajan olan yakın arkadaşı Nicholas Elliott (Lewis) arasındaki karmaşık ilişkiyi konu alıyor. Philby ve Elliott, teşkilata birlikte girerek basamakları hızla tırmanan iki başarılı ajan olsalar da Philby, 1950'li yıllarda Sovyetlerin tarafına geçerek çift taraflı ajanlık yapıyor.

2022'de ekrana gelecek diziyi Alexander Cary (Homeland) hazırlıyor, bölümleri Nick Murphy (Save Me) yönetiyor. Kadroda Anna Maxwell Martin (Motherland), Stephen Kunken (Billions) ve Adrian Edmondson (Back to Life) da bulunuyor.

Prodüksiyonu Londra'da başlayan A Spy Among Friends, çekimlere Romanya'da devam edecek. Dizinin yapımını Sony Pictures Television, ITV Studios ve Veritas Entertainment Group üstleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER