Hannah Waddingham, Tom Jones dizisinin kadrosuna katıldı

Hannah Waddingham, Tom Jones dizisinin kadrosuna katıldı
Game of Thrones dizisinde canlandırdığı rahibe rolüyle bilinen, son olarak Ted Lasso'daki performansıyla Emmy kazanan Hannah Waddingham, Tom Jones dizisinin kadrosuna katıldı.

Mini dizi, Henry Fielding’in 1749’da yayınlanan klasik romanı The History of Tom Jones, A Foundling’ten uyarlanacak ve 4 bölüm sürecek. PBS Masterpiece, ITV ve Mammoth Screen ortaklığıyla hazırlanacak. Başrolleri Solly McLeod (The Rising) ve Sophie Wilde (You Don’t Know Me) paylaşacak.

Squire Allworthy ve kız kardeşi Bridget, Somerset‘te yaşayan varlıklı insanlardır. Allworthy, uzun bir geziden döndükten sonra yatağında terk edilmiş bir bebek bulur. Bebeğe Thomas adını verirler ve evde büyütmeye başlarlar. Tom, güçlü, dürüst ve iyi kalpli bir genç haline gelir. Hatta komşunun güzel kızı Sophia'dan hoşlanan Tom, zaman zaman çevredeki kadınların cazibesine de karşı koymamaktadır. Tom kendi servetini kazanması için Londra'ya gönderilince görücü usulü evlilikten kaçmaya çalışan Sophia onu takip ederek Londra'ya gelir ve asıl macera başlar.

Kadrodaki isimlerden Hannah Waddingham, Sophia’nın akrabası ve Tom’un sevgililerinden “baştan çıkarıcı ve intikamcı” Lady Bellaston'ı oynayacak. Pearl Mackie ise Sophia’nın güvenilir hizmetçisi Honor'ı canlandıracak.

Tom Jones dizisinde James Fleet, Alun Armstrong, Shirley Henderson, Tamzin Merchant, Julian Rhind-Tutt, Susannah Fielding, Daniel Rigby, James Wilbraham, Felicity Montagu, Janine Duvitski, Dean Lennox Kelly ve Lucy Fallon da rol alacak. Gwyneth Hughes (Vanity Fair) senaryoyu kaleme alırken bölümleri Georgia Parris (Mari) yönetecek. Çekimler sonbahar bitmeden Kuzey İrlanda’da başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER