''Neil DeGrasse Tyson’la Yıldızlarla Buluşma'' her Çarşamba Nat Geo’da!

''Neil DeGrasse Tyson’la Yıldızlarla Buluşma'' her Çarşamba Nat Geo’da!

Emmy ödüllü belgesel seri Cosmos: Bir Uzay Serüveni’nin sunucusu, ünlü astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson’ın gece kuşağı şovu, Yıldızlarla Buluşma 22 Nisan - 24 Haziran tarihleri arasında her Çarşamba 22.00’de National Geographic Channel’da.

Cosmos: Bir Uzay Serüveni’nde Dünya ve uzayın sırlarını, büyüleyici görsel animasyonlarla açıklayan Neil DeGrasse Tyson, geçtiğimiz yıl eleştirmenler tarafından en iyi reality şov sunucusu olarak seçilmişti. Tyson, National Geographic Channel’ın ilk talk show’u “Yıldızlarla Buluşma”da, internette oldukça popüler olan programını, gece kuşağı şovu konseptiyle izleyicilere sunuyor. Astrofizikçi Tyson, hevesli ve heyecanlı  sunumuyla programda, ünlüler, bilim insanları ve komedyenlerle kozmik konulara açıklık getiriyor. Dr Tyson, her hafta gerçekleştirdiği röportajda, özgeçmişleri ne olursa olsun, teknoloji ve bilimin konuklarının hayatlarını nasıl etkilediğini inceleyecek.

Popüler bilim kurgu, uzay yolculuğu, uzayda hayat, Büyük Patlama, Dünya’nın ve doğanın geleceği gibi alanlarla ilgili konuların tartışılacağı “Yıldızlarla Buluşma”ya, büyük ilgi uyandıracak isimler konuk olarak katılıyor. Tyson’ın şovuna Star Trek’te “Sulu” karakterini canlandıran George Takei, Oscar ödüllü Interstellar filminin yönetmeni Christopher Nolan, Eski ABD Başkanı Jimmy Carter gibi ünlü isimler katılıyor.

Dr Tyson konuyla ilgili şöyle konuştu: “StarTalk radio programını National Geographic Channel’da bir televizyon programı olarak ekrana getirmek yaygın bilimin kültürümüzde nasıl yer aldığını ve bilimin aslında eğlenceli olabileceğini izleyicilere göstermek için eşsiz bir fırsat. Program boyunca, mevcut sorunları endüstrinin lider isimleri inceliyor ve bunları esprili ancak bilgilendirici yorumlarla eşleştiriyoruz. Politikacı ve aktörlerden, bilim adamları, toplumsal aktivistlere kadar bilimin etki alanının aslında hiçbir sınırı olmadığını göreceğiz.”

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER