Bergen filminin kadrosuna Tilbe Saran katıldı!

Bergen filminin kadrosuna Tilbe Saran katıldı!
Covid şartları nedeniyle bir süredir çekilmesi ertelenen Bergen filminin oyuncu kadrosu belli olmaya devam ediyor. Bergen karakterini son olarak Masumlar Apartmanı dizisinde izlediğimiz Farah Zeynep Abdullah'ın canlandıracağı filmde, Bergen’in uzun süre aşk yaşadığı, yüzüne kezzap atıp ardından da yaşamına son veren katili Halis Serbest'i ise ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu canlandıracak. Sete çıkmak üzere gün sayan filmin kadrosuna son olarak katil Halis Serbest tarafından kızı Bergen ile birlikte katledilen anne Sabahat Çakır rolünü canlandırmak üzere deneyimli oyuncu Tilbe Saran da katıldı.

Erdal Beşikçioğlu son olarak Star TV'de Kağıt Ev dizisinde rol almıştı

Bergen'in 1959'da başlayan ve 1989 yılında son bulan hazin yaşamını konu alan filmin Yapımcısı Mine Şenhuy, yönetmenleri ise Zenne filmiyle radarımıza giren Caner Alper ve Mehmet Binay olurken, senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz yazdı. Danışman kadrosunda ise Sosyolog Meral Özbek, Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, Psikiyatr Cemal Dindar, Edebiyatçı Murat Özyaşar, Edebiyatçı Yavuz Ekinci bulunuyor.


BERGEN KİMDİR?
Asıl adı Belgin Sarılmışer olan Mersin doğumlu şarkıcı, sahne adını Norveç'in Bergen şehrinden etkilendiği için Bergen olarak kullanmaya başladı. Müzik kariyeri 1982 yılında çıkardığı Şikayetim Var albümüyle başladı. Aynı yıl Ekim ayında kocasının azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı. Bu saldırıda tek gözünü kaybeden ve vücudun büyük bir kısmı yanan Bergen, 14 Ağustos 1989'da boşandığı eşi tarafından saldırıya uğrayarak Adana, Pozantı'da öldürüldü. 

1986'da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü Acıların Kadını albümü ve hayat hikayesini anlatan aynı adlı filmde oynamasının ardından "Acıların Kadını" olarak anılmaya başladı. Kariyeri boyunca 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video film yapan Bergen birçok Altın Plak ve Altın Kaset ödüllerinin de sahibi olmuştur. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER