Disney, Karl Lagerfeld'ın hayatını anlatan yeni bir diziye onay verdi

Disney, Karl Lagerfeld'ın hayatını anlatan yeni bir diziye onay verdi
Disney'in dijital platformu Disney+, Avrupa merkezli projeleriyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu ve platforma bağlı "Star" bölümünde yayınlanması için hazırlanan 3 yeni diziyi tanıttı.

* Kaiser Karl:

Şubat 2019'da hayatını kaybeden ünlü moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in hayatını konu alacak. 1972'nin yazında başlayacak dizi, Coco Chanel'in yerine geçişinden sonra olanları, Yves Saint Laurent'in ortağı Pierre Berge'le arasındaki rekabet ve Jacques de Bascher ile olan ilişkisini de konu alacak.

6 bölümlük dizi Fransa'da çekilecek. Paris merkezli Gaumont (Lupin) şirketi hazırlayacak. Raphaëlle Bacqué'nin kaleme aldığı biyografiden uyarlanacak dizinin senaryosunu Bacqué, Isaure Pisani-Ferry (Vampires) ve Jennifer Have (Unfaithful) kaleme alacak.

* Oussekine:

5 Aralık 1986'da olup bitenleri konu alacak mini dizinin sezonu 4 bölüm sürecek. Üniversiteler için planlanan reformlara karşı çıkan ve protesto eden, polisler tarafından takip edilip dövülerek öldürülen Fransız-Cezayirli öğrenci Malik Oussekine'in ölümü, devamında ailesinin adalet için verdiği mücadele anlatılacak. Antoine Chevrollier'in yaratıcısı olduğu projenin yapımını Itinéraire Productions üstlendi.

* Sam – A Saxon:

Doğu Almanya'nın ilk siyahi polis memuru Samuel Meffire'ı, göreve gelmesinin yarattığı sansasyonu, modern toplumun sembolü olmasından devletin düşmanı haline gelmesine giden süreç konu alınacak. Jörg Winger'in hazırladığı projenin yapımını Big Window Productions üstlenecek. Sezon 6 bölüm sürecek.

Disney ayrıca Şubat ayında duyurduğu, Almanya yapımı "Sultan City" dizisinin hazırlıklarının devam ettiğini de duyurdu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER