Ferzan Özpetek‘ten Disney+'a yeni bir dizi geliyor: The Ignorant Angels

Ferzan Özpetek‘ten Disney+'a yeni bir dizi geliyor: The Ignorant Angels
Ferzan Özpetek‘ten Disney+'a yeni bir dizi geliyor. Özpetek, "The Ignorant Angels" isimli bir dizi hazırlayacak.

Disney, bugün Fransa, Almanya, İtalya ve Hollanda yapımı 10 yeni orijinal yapıma onay verdiğini duyurdu. Onay alan Avrupa projelerinin bazısı dizi bazısı ise belgesel oldu. Bunların 8'i Disney+ bünyesindeki Star'da, diğer ikisi ise Disney+'ta yayınlanacak. Star, 23 Şubat itibarıyla pek çok ülkede yayına başlayacak ve Disney+'taki diğer içeriklerin aksine yetişkinlere yönelik içerikler de yer alacak.

The Ignorant Angels, Özpetek'in 2001 yılında yayınlanan filmi Le Fate Ignoranti‘den (Cahil Periler) ilham alınarak hazırlanacak. Romantik drama türündeki dizinin sezonu 8 bölüm sürecek. R&C Productions ise yapımını üstlenecek.

Le Fate Ignoranti filmi bir araba kazasında kocasını kaybetmeden önce onun bir erkekle ilişki yaşadığını keşfeden Antonia’yı konu alıyor. Aldığı haberle sarsılan Antonia kendisini, kocasının eski sevgilisi Michele ve onun tuhaf çevresiyle beklenmedik bir arkadaşlık kurarken buluyor. Filmde Antonia’yı Margherita Buy, Michele’yi ise Stefano Accorsi canlandırdı. Filmde Serra Yılmaz da rol aldı.

Disney+'ın duyurduğu yeni projelerin içinde "Sultan City" dizisi de dikkat çekiyor. Almanya yapımı olan proje de Star'ın bünyesinde yayınlanacak dizilerden.

Kara mizah gerilim dizisinde Alman-Türk karışımı bir aileyi konu alıyor. Ailenin annesi kazara kendisini bir suç organizasyonunun lideri olarak bulunca kızlarının ve kendisinin bu iş için yeteneği olduğunu keşfedecek. Two Moons Pictures dizinin yapımını üstlenecek.

Dizinin senaryosunu İpek Zübert kaleme alırken Ayla Gottschlich ve Aysel Yılmaz yapımcı olarak yer alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER