Amazon'dan bir Neil Gaiman uyarlaması daha geliyor: Anansi Boys

Amazon'dan bir Neil Gaiman uyarlaması daha geliyor: Anansi Boys
Amazon Prime ve Neil Gaiman birlikteliği devam ediyor. Good Omens dizisine 2. sezon onayı veren dijital platform, Gaiman imzalı bir uyarlama daha geleceğini açıkladı.

Gaiman'ın American Gods romanının yan hikayesi olarak öne çıkan Anansi Boys'tan uyarlanacak yeni dizinin sezonu 6 bölüm sürecek. Mini dizinin senaryosunu Gaiman kaleme alacak ve projede usta komedyen Sör Lenny Henry'yle birlikte çalışacak. Çekimler yıl bitmeden İskoçya'da başlayacak. Yapımını Amazon Studios, The Blank Corporation, Endor Productions ve Red Production Company üstlenecek.

Anansi Boys, sık sık babası tarafından utandırılmaya alışık genç Charlie Nancy'yi konu alıyor. Charlie, babası öldüğünde onun hilekar bir tanrı olduğunu ve bir erkek kardeşinin bulunduğunu keşfeder. Üstelik kardeşi Spider onun hayatına girmeye ve hayatını hem daha ilginç hem de daha tehlikeli hale getirmeye kararlıdır.

Bahsi geçen baba karakteri Mr. Nancy, kitapların yanı sıra American Gods'ın dizi uyarlamasında da yer almış, karakteri Orlando Jones canlandırmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER