BAFTA Televizyon Ödülü adayları açıklandı!

BAFTA Televizyon Ödülü adayları açıklandı!

İngiliz Film Akademisi, 2014 yılında İngiliz televizyonlarında yayınlanan en iyi yapımların ödüllendirileceği House of Fraser İngiliz Akademisi Televizyon Ödülleri adaylarını 8 Nisan Çarşamba günü basın toplantısıyla duyurdu. Tören bu sene 10 Mayıs Pazar günü Theatre Royal – Drury Lane’de gerçekleşecek. Freddie Fox ve Amanda Abbington’ın sunmuş olduğu basın toplantısında açıklanan 2015 yılı adayları ise şöyle:

En İyi Kadın Oyuncu
Georgina Campbell – (Murdered by My Boyfriend)
Keeley Hawes – (Line of Duty)
Sarah Lancashire – (Happy Valley)
Sheridan Smith – (Cilla)

En İyi Erkek Oyuncu
Benedict Cumberbatch – (Sherlock)
Toby Jones – (Marvellous)
James Nesbitt – (The Missing)
Jason Watkins – (The Lost Honour of Christopher Jefferies)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Gemma Jones – (Marvellous)
Vicky McClure – (Line of Duty)
Amanda Redman – (Tommy Cooper: Not like That, Like This)
Charlotte Spencer – (Glue)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Adeel Akhtar – (Utopia)
James Norton – (Happy Valley)
Stephen Rea – (The Honourable Woman)
Ken Stott – (The Missing)

En İyi Kadın Performansı (Komedi Programında)
Olivia Colman – (Rev.)
Tamsin Greig – (Episodes)
Jessica Hynes – (W1A)
Catherine Tate – (Catherine Tate’s Nan)

En İyi Erkek Performansı (Komedi Programında)
Matt Berry – (Toast of London)
Hugh Bonneville – (W1A)
Tom Hollander – (Rev.)
Brendan O’Carroll – (Mrs Brown’s Boys – Christmas Special)

En İyi Dram Dizisi
Happy Valley – (Sally Wainwright, Karen Lewis, Euros Lyn, Nicola Shindler)
Line Of Duty – (Jed Mercurio, Simon Heath, Peter Norris, Douglas Mackinnon)
The Missing – (Charlie Pattinson, Willow Grylls, Jack Williams, Harry Williams)
Peaky Blinders – (Prodüksiyon Ekibi)

En İyi Melodram Dizisi
Casualty – (Prodüksiyon Ekibi)
Coronation Stree – (Prodüksiyon Ekibi)
Eastenders – (Prodüksiyon Ekibi)
Hollyoaks – (Prodüksiyon Ekibi)

En İyi Komedi Dizisi
Detectorists – (Mackenzie Crook, Adam Tandy)
Harry & Paul’s Story Of The Twos – (Harry Enfield, Paul Whitehouse, Ed Bye, Bradley Adams)
Moone Boy – (Chris O’Dowd, Nick Vincent Murphy, Ted Dowd, Ian Fitzgibbon)
The Wrong Mans – (Jim Field Smith, Mathew Baynton, James Corden, Mark Freeland)

 En İyi Olgusal Dizi
15,000 Kids And Counting – (Chris Eley, Brian Woods, Gwyn Jones, Fiona Jones)
Educating The East End – (Prodüksiyon Ekibi)
Life And Death Row – (Prodüksiyon Ekibi)
Protecting Our Parents – (Prodüksiyon Ekibi)

En İyi Uluslararası Dizi
The Good Wife – (Prodüksiyon Ekibi)
House Of Cards – (Beau Willimon, David Fincher, Joshua Donen, Kevin Spacey)
Orange Is The New Black – (Jenji Kohan, Lisa I.Vinnecour, Sara Hess, Sian Heder)
True Detective – (Nic Pizzolatto, Cary Joji Fukunaga, Scott Stephens, Steve Golin)

En İyi Mini-Dizi
Cilla – (Jeff Pope, Paul Whittington, Kwadjo Dajan, Robert Willis)
The Last Honour Of Christopher Jefferies – (Gareth Neame, Peter Morgan, Roger Michell, Kevin Loader)
Our World War – (Prodüksiyon Ekibi)
Prey – (Chris Lunt, Nicola Schindler, Tom Sherry, Nick Murphy)

En İyi Televizyon Filmi
A Poet In New York – (Aisling Walsh, Ruth Caleb, Andrew Davies, Griff Rhys Jones)
Common – (Jimmy McGovern, David Blair, Colin McKeown, Donna Molloy)
Marvellous – (Peter Bowker,Julian Farino, Katie Swinden, Patrick Spence)
Murdered By My Boyfriend – (Pier Wilkie, Regina Moriarty, Paul Andrew Williams, Darren Kemp)

En İyi Komedi&Eğlence Programı
Charlie Brooker’s Weekly Wipe – (Charlie Brooker, Annabel Jones, Nick Vaughan-Smith, Ali Marlow)
The Graham Norton Show – (Jon Magnusson, Graham Stuart, Graham Norton, Steve Smith)
Stewart Lee’s Comedy Vehicle – (Stewart Lee, Richard Webb, Tim Kirkby)
Would I Lie To You – (Peter Holmes, Rachel Ablett, Ruth Phillips, Richard Cohen)

En İyi Eğlence Programı
Ant And Dec’s Saturday Night Takeaway – (Prodüksiyon Ekibi)
Strictly Come Dancing – (Louise Rainbow, Nikki Parsons, Vanessa Clark, Jason Gilkison)
The Voice – (Prodüksiyon Ekibi)
Dynamo: Magician Impossible – (Lucy Ansbro, Dan Albion, Alex Hartman, Debbie Young)

En İyi Güncel Olay Programı
Children On The Frontline – (Marcel Mettelsiefen, Anthony Wonke, Stephen Ellis, Chris Shaw)
Ebola Frontline – (Steve Grandison, Lucie Kon, Karen Edwards, Fabio Basone)
Inside Kenya’s Death Squads – (Simon Boazman, Kris Jepson, Chris Olivotos, Phil Rees)
Terror At The Mall – (Dan Reed, Mark Towns, Sarah Waldron, George Carey)

En İyi Realite Programı
The Apprentice – (Prodüksiyon Ekibi)
I’m A Celebrity… Get Me Out Of Here! – (Prodüksiyon Ekibi)
The Island With Bear Grylls – (Ben Mitchell, Tim Whitwell, Bear Grylls, Delbert Shoopman)
The Undateables – (Sarah Spencer, Martha Constable, Liz Warner)

En İyi Haber Programı
BBC News At Ten – (Prodüksiyon Ekibi)
Channel 4 News – Inside Gaza: Children Under Fire – (Jon Snow, Ben de Pear, Nevine Mabro)
ITV News At Ten: Iraq Crisis – (Prodüksiyon Ekibi)
Sky News Live At Five: Ebola – (Alex Crawford, Garwen McLuckie, Nick Ludlam)

En İyi Belgesel
Baby P: The Untold Story – (Henry Singer, Jenny Saunders, Ben Stark, Simon Ford)
Children Of Syria – (Robin Barnwell, Lyse Doucet, Bradley Manning, Lucy Hetherington)
The Miners Strike And Me – (Prodüksiyon Ekibi)
The Paedophile Hunter – (Dan Reed, Mark Towns, Tom Costello)

En İyi İçerik Programı
George Clarke’s Amazing Spaces – (Will Daws, Jamie Wightman, Stuart Cabb)
Grand Designs – (Prodüksiyon Ekibi)
The Great British Bake Off – (Anna Beattie, Samantha Beddoes, Andy Devonshire, Simon Evans)
Long Lost Family – (Sally Benton, Clare Bradbury, Colette Flight, Kate Scholefield) 

En İyi Bilim-Kültür Programı
David Attenborough’s Conquest Of The Skies 3d – (David Attenborough, Anthony Geffen, David Lee)
The Great War: The People’s Story – (Prodüksiyon Ekibi)
Grayson Perry: Who Are You? – (Neil Crombie, Joe Evans, Grayson Perry, Dinah Lord)
Our Gay Wedding: The Musical – (Sean Murphy, Archie Baron, Nathan Taylor, Benjamin Till) 

En İyi Spor Programı
2014 FA Cup Semi Final Hull City V Sheffield United – (Prodüksiyon Ekibi)
Monty Python (Mostly) Live: One Down, Five To Go – (Prodüksiyon Ekibi)
Tour De France, 2014, Stage 1 – (Steve Docherty, Carolyn Viccari, James Venner)
WW1 Remembered – From The Battlefield & Westminster Abbey – (Prodüksiyon Ekibi) 

En İyi Şov Performansı
Ant And Dec – (Ant and Dec’s Saturday Night Takeaway)
Leigh Francis – (Celebrity Juice)
Graham Norton – (The Graham Norton Show)
Claudia Winkleman – (Strictly Come Dancing)

Radio Times İzleyici Ödülü
Cilla
EastEnders
Game Of Thrones
The Great British Bake Off
Sherlock
Strictly Come Dancing
The Missing

BUNLARI DA SEVERSİN

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER