Mustafa Konak, Fatma dizisinde tüm eleştirmenlerden tam not aldı!

Mustafa Konak, Fatma dizisinde tüm eleştirmenlerden tam not aldı!
Netflix’te yayınlanan ve Türkiye'deki ilk seri katil dizisi olma özelliği taşıyan Fatma dizisinde; Burcu Biricik’in canlandırdığı Fatma karakterinin otizimli oğlunu canlandıran Mustafa Konak gösterdiği performans ile otoritelerden tam not aldı. 

Son olarak BluTV dizisi Saygı’da Ercüment Çözer’in çocukluğunu canlandıran Konak rolüne, Otizimli çocuklara eğitim veren Özel bir Rehabilitasyon merkezinde eğitim alarak hazırlandı. Otizimli çocuklarla birlikte vakit geçiren ve bu özel çocuklarla oyunlar oynayarak onları yakından tanıma ve gözlemleme şansı yakalayan Mustafa Konak;  Özel eğitim uzmanı Canan Yegengil tarafından, ağır otizimli çocukların sergilemiş olduğu, takıntılı davranışlar, stereotip hareketler ve donuk bakışlar üzerine de bir eğitim aldı. 

Gözlemlerini oyuncu koçu İbrahim İris’in deneyim ve tecrübeleri ile birlikte harmanlayan Mustafa Konak, otizimli çocukların genel olarak sergilediği, göz teması kurmamak, kişilerin tepkilerine kayıtsız kalmak gibi davranışlar üzerine özel bir çalışma programıyla rolüne hazırlandı. 

Küçük yaşında canlandırdığı bu zor karakterin altında başarıyla kalkan Mustafa Konak tüm eleştirmenlerden tam not aldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER