ITV'den iki yeni dizi geliyor: The Ipcress File & The Tower

ITV'den iki yeni dizi geliyor: The Ipcress File & The Tower
İngiliz kanalı ITV'den yakın gelecekte iki dizi daha geliyor.

* The Ipcress File: Casus gerilim dramasının başrolünde yer alan Joe Cole, ikonik casus Harry Palmer'ı canlandıracak. Çekimlerine başlanan dizide Lucy Boynton (Bohemian Rhapsody, Murder on the Orient Express), Tom Hollander (The Night Manager, Birdbox), Ashley Thomas (Top Boy, Salvation), Joshua James (Industry, Life, Absentia), David Dencik (McMafia, Face to Face, Chernobyl) ve Tom Vaughan-Lawlor (Dublin Murders, Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War) de rol alıyor.

BAFTA ödüllü John Hodge'in senaryosunu kaleme aldığı diziyi Emmy ödüllü James Watkins (McMafia, Black Mirror, The Woman In Black) yönetecek. Len Deighton'ın kaleme aldığı roman serisinden uyarlanacak dizinin sezonu 6 bölümden oluşacak ve ilk kitaba dayanacak. Yapımını Altitude Television ve ITV Studios üstlenecek. Çekimler Liverpool ve Macaristan'da yapılacak.

1962'de yayınlandığından beri 10 milyondan fazla satan roman Soğuk Savaş döneminin Avrupa'sında Berlin'de ve Londra'da görev alan İngiliz casus Harry Palmer'ı konu alacak. 

1963 yılının oldukça karışık atmosferinde herkesle ve her şeyle bağlantısı olan Harry Palmer için her şey kanun kendisine dokunduğunda ters yüz olur. 8 yıl ceza alsa da yetenekleri gözden kaçmaz. Casusluk yapması şartıyla hapisten kurtulur, önüne gelen ilk dava ise Ipcress dosyası olur. İngiliz bir nükleer bilimci kayıptır ve Harry'nin şüpheliyle olan bağlantıları onu tehlikeli bir görevin içine sürükler. Hatta öyle ki onu Beatles'ın Londra'sından Berlin Duvarı'na, Beyrut'un arka sokaklarından Pasifik'teki nükleer atolüne kadar götürecek.


* The Tower: Suç draması türündeki diziyi Patrick Harbinson (Homeland, Fearless, 24, ER) kaleme alacak. Windhover Films, ITV Studios ve Mammoth Screen yapımını üstlenecek ve Kate London'ın kaleme aldığı Metropolitan roman serisinin ilki Post Mortem'den uyarlanacak. Dizinin sezonu 3 bölüm sürecek. Çekimler bahar aylarında başlayacak ve bölümleri Jim Loach (Save Me Too) yönetecek.

Deneyimli bir polis ve genç bir kız bir kuleden aşağı doğru düşerek ölüme doğru yol alırlar. Londra'daki kulenin tepesinde ise beş yaşında bir erkek çocuk ve acemi polis memuru Lizzie Griffiths kalmıştır. Saatler içinde Lizzie kaybolur ve Dedektif Sarah Collins araştırmayı devralır. Sadece Lizzie'yi aramakla değil, aynı zamanda gizemli ölümlerin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmakla da görevlidir. İki polis memuru ve iki çocuk bir kulenin çatısında neler yaşamıştır, neden ikisi ölmüştür ve ikisi sağ kalabilmiştir?


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER