Natalie Portman ve Lupita Nyong’o, Lady in the Lake'in başrol oyuncuları oldular

Natalie Portman ve Lupita Nyong’o, Lady in the Lake'in başrol oyuncuları oldular
Natalie Portman ve Lupita Nyong’o, Lady in the Lake dizisinin başrol oyuncuları oldular. Yeni diziyi Apple'ın dijital platformu Apple TV+ yayınlayacak.

Mini dizinin hikayesi 1960'lı yıllarda Baltimore şehrinde geçecek. Ev hanımı ve anne olan Maddie Schwartz (Portman) çözülmemiş bir cinayet nedeniyle hayatını araştırmacı gazeteci olarak yeniden kurar. Bu sırada annelikte zorlanan ve birçok işte çalışan Cleo Sherwood (Nyong’o) ile tanışır. Cleo, bir yandan da Baltimore'daki siyah gündemini geliştirmek için uğraşmaktadır.

Alma Har’el ve Dre Ryan'ın kaleme alacağı projenin yapımını Endeavor Content üstlenecek. Portman ve Nyong’o yürütücü yapımcı olarak da yer alacaklar.

Yeni dizi Portman'ın kariyerindeki ilk dizi başrolü olacak. 2011'de Black Swan filmiyle Oscar kazanan Portman'ın kariyerinde Closer, Jackie, Léon, V for Vendetta ve Annihilation gibi yapımlar da bulunuyor. 2014'te 12 Years a Slave filmiyle Oscar kazanan Nyong’o, Black Panther ve Us filmleriyle de biliniyor. Aktris, HBO Max'te yayınlanması için hazırlanan Americanah dizisinde de rol alacaktı. Ancak çekim takvimi uyuşmadığı için diziden ayrıldı ve projeden vazgeçildi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER