Lupita Nyong’o, Americanah dizisinin başrolünü üstlendi

Lupita Nyong’o, Americanah dizisinin başrolünü üstlendi
Oscar ödüllü aktris Lupita Nyong’o da dizi dünyasına dahil oldu. Warner Media'nın hazırlıkları devam eden online yayın platformu HBO Max "Americanah" isminde yeni bir diziye onay verdiğini duyurdu, Nyong’o da böylece kariyerinin ilk dizi rolünü üstlendi.

Chimamanda Ngozi Adichie'nin yazdığı aynı isimli romandan uyarlanacak diziyi The Walking Dead'de canlandırdığı Michonne karakteriyle bilinen Danai Gurira yazacak ve showrunner olarak görev alacak. 6 Ekim'de başlayacak 10. sezonda diziden ayrılacak olan aktris, daha önce Eclipsed isimli Broadway oyununun senaryosuyla Tony Ödülleri'nde adaylık kazanmıştı. Americanah'ın onay alan sezonu 10 bölüm sürecek.

Genç, güzel ve kendinden emin bir kadın olan Ifemelu (Nyong’o), Nijerya'da yaşamaktadır ve gençken sınıfındaki Obinze'ye aşık olur. Ancak askeri yönetimin hüküm sürdüğü ülkede yaşayan bu iki kişi batıya gitmek için ülkeden ayrılırlar. Ifemelu, A.B.D.'ye gider ve başarılı akademik kariyerine rağmen siyah olmanın ne anlama geldiğiyle yüzleşmek durumunda kalır. Sessiz ve düşünceli Obinze ise 11 Eylül sonası kendisine kapanan kapılar nedeniyle tehlikeli bir serüvene atılıp kaçak olarak Londra'ya gider.

Yapımcılığı Nyong’o'nın şirketi Eba Productions, Plan B Entertainment, Potboiler Television ve D2 Productions üstlendi. 12 Years a Slave filmiyle Oscar kazanan Nyong’o ve Gurira daha önce Marvel filmlerinden Black Panther'de birlikte rol aldılar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER