Netflix'in Türkiye'deki abone sayısı belli oldu

Netflix'in Türkiye'deki abone sayısı belli oldu
Netflix, Türkiye'deki abone sayısını açıkladı.

Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşen "Dijital Dünya Çalıştayı" etkinliğine Netflix, BluTV ve beIN Medya'nın da dahil olduğu pek çok şirket katıldı. Netflix Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili etkinlikte yaptığı konuşma sırasında Netflix'in Türkiye'deki üye sayısının 3.5 milyonu geçtiğini açıkladı. Aralık 2020'de üye sayısının 3 milyonu geçtiği konuşulsa da net bir sayı belirtilmemişti.

Çalıştayın ikinci oturumunda konuşan Pelin Mavili, "2019’da yaptığımız başvurumuz 2020’de neticelendi ve RTÜK lisansımızla isteğe bağlı yayın hizmetimizi veriyoruz Türkiye’de. Bugün artık 3,5 milyon aboneye ulaşmış durumdayız ve bunun sorumluluğunun bilinci ile Türkiye’de çalışıyoruz. Netflix’in içinde kuvvetli bir Türkiye ekibi var, Türk içeriklerin üretilmesinden ve tüm dünyaya dağıtılmasından sorumlu. Şirketin içinde, bütün global şirketlerde çalışan Türk arkadaşlar için samimiyetle söyleyebilirim ki ülkenin de birer temsilcisi, birer büyükelçisi gibi görev hissederek çalışıyoruz." dedi.

İstanbul'daki ofisinin hazırlıklarına devam eden Netflix'in kalıcı ofisini yılın ikinci yarısında açması bekleniyor. Hafta içi Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam yaptığını duyuran Netflix'in dünya genelinde 204 milyon üyesi bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER