Jim Haynes'i anma belgeseli Meeting Jim özel yayınla dünyaya açılıyor

Jim Haynes'i anma belgeseli Meeting Jim özel yayınla dünyaya açılıyor
Jim Haynes'i anma belgeseli Meeting Jim özel yayınla dünyaya açılıyor.

Britanyalı sosyolog ve yazar Jim Haynes, 6 Ocak 2021'de 87 yaşında vefat etmişti. Haynes'i, çalışmalarını ve dünyaya bakışını anlatan Meeting Jim'in vefatının ikinci ayında dünya genelinde ücretsiz olarak yayınlanacağı duyuruldu. 

6 Mart'ta BBC Scotland'da "Meet Jim, Citizen of the World" ismiyle yayınlanacak belgesel eş zamanlı olarak Freeview/YouView, Freesat, Sky, Virgin Media ve BBC iPlayer'da da ekrana gelecek. Sonrasında sınırlı bir süre için BBC iPlayer'da izlemeye açılacak. Dünyanın geri kalanı ise www.meetingjim.com adresinde Türkiye saatiyle 5 Mart 21:00'dan itibaren 72 saat boyunca, yani 8 Mart 21:00'e kadar filmi ücretsiz olarak izleyebilecek.

The Guardian'ın "Sosyal ağın büyük babası" olarak adlandırdığı Jim Haynes, BBC News tarafından da "dünyayı yemeğe davet eden adam," olarak tanıtıldı. 60'lı yılların kültür sahnesinde iz bırakan isimlerden biri olan Jim Haynes'i onurlandırmak için hazırlanan Meeting Jim belgeselini The Hollywood Reporter "Öznesi gibi güler yüzlü, cana yakın ve hoşa giden" sözleriyle yorumladı.

BBC Scotland ve Zweitausendeins ortaklığıyla hazırlanan Meeting Jim, dünya prömiyerini 2018'de Edinburgh Uluslararası Film Festivali'nde yaptı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER