The First Lady dizisinde Barack Obama'yı canlandıracak isim belli oldu

The First Lady dizisinde Barack Obama'yı canlandıracak isim belli oldu
Showtime kanalının yeni dizisi The First Lady'de Barack Obama'yı canlandıracak isim belli oldu. O-T Fagbenle, dizinin kadrosuna katıldı.

Antoloji özelliğindeki The First Lady dizisi Beyaz Saray'da bulundukları dönemde yaşanan önemli olayları başkan eşlerinin gözlerinden anlatacak. İlk sezon Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt odaklı olacak. Michelle Obama'yı Viola Davis'in canlandıracağı dizide Michelle Pfeiffer, Betty Ford'a hayat verirken Gillian Anderson ise Eleanor Roosevelt'i oynayacak. Gerald Ford'u ise Aaron Eckhart canlandıracak.

Diziyi Aaron Cooley (Four Seats: A Thriller of the Supreme Court) yarattı ve senaryoyu kaleme aldı. Bölümlerini Susanne Bier (The Undoing) yönetecek. Lionsgate TV ve Showtime ise yapımını üstlenecek.

ABD'nin 44. başkanı olarak hizmet veren Barack Obama, aynı zamanda ilk siyahi başkan olarak da biliniyor. İki dönem görev alan Obama, 2009-2017 arasında başkanlık yaptı. 2005'te Illinois eyaletinden senatör olarak seçilen Obama, 1992'de Michelle Robinson'la evlendi.

The Handmaid's Tale dizisiyle bilinen Fagenle, yakında Black Widow filmiyle de ekrana gelecek. Oyuncunun TV  kariyerinde The Five, The Interceptor, Looking, As If, Doctor Who ve Maxxx gibi yapımlar da bulunuyor.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER