BELGESEL | “Söz ve Müzik: Kayahan”

BELGESEL | “Söz ve Müzik: Kayahan”

Yazdığı şarkılarla Türk Pop müziğe damga vuran büyük usta Kayahan’a NTV’den saygı duruşu niteliğinde bir belgesel...

Şarkılarını büyük özen ve titizlikle yazan usta bir müzisyenin kariyerinin zorlu ve mücadeleli ilk yıllarından her biri gönlümüze işleyen unutulmaz şarkılarıyla zirveye giden öyküsü.. “Yemin Ettim”den “Bir Aşk Hikayesi”ne, “Geceler”den “Esmer Günler”e, “Seni Seviyorum”dan “Sarı Saçlarından Sen Suçlusun”a hepimizin gönül sayfasına adını altın harflerle yazdıran Kayahan’ın müzik yolculuğu özel röportajlar ve arşivlerden unutulmaz kayıtlarla NTV’de.

Eşi İpek Açar’dan Nilüfer, Demet Sağıroğlu, İskender Paydaş, Suat Suna gibi kariyerinin her aşamasına tanık olan yakın sanatçı dostlarına, Sezen Aksu’dan Mine Koşan’a, Mustafa Ceceli’den Emre Aydın’a, Gülben Ergen’den Funda Arar’a, Yonca Lodi, Öykü Berk, Gülşen, Ozan Çolakoğlu, Mehmet Erdem ve daha birçok önemli müzisyen NTV’ye özel verdikleri röportajlarda Kayahan’ı anlatıyor...

Türk pop müziğin 40 yıllık tarihi Kayahan şarkılarıyla bir kez daha yazılacak. Yolu sevgiden geçen herkes bir kez daha Kayahan’ın unutulmaz şarkılarıyla “aşk”ı, “hasret”i, “özlem”i ve “tutku”yu hatırlayacak.

Danışmanlığını Hakan Eren ve Yavuz Hakan Tok’un yaptığı, NTV’den Handan Özsoy ve Suat Kavukluoğlu’nun hazırladığı Söz ve Müzik: Kayahan belgeseli, usta sanatçının doğum günü 29 Mart Pazar günü saat: 21:00'de NTV’de ekrana gelecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER