Jon Hamm, rehabilitasyon süreci hakkında ilk kez konuştu

Jon Hamm, rehabilitasyon süreci hakkında ilk kez konuştu
Mad Men’de canlandırdığı Don Draper rolüyle gönüllerde taht kuran yakışıklı aktör Jon Hamm, rehabilitasyonda geçirdiği süreyle ilgili TV Guide’a konuştu. Ünlü oyuncu, oldukça zor bir süreç geçirdiğini kabul etti. AMC’de yayınlanan drama Mad Men’in final sezonu ve son bölümlerinin tanıtımı için sıkça basında yer alan Hamm’in, alkol bağımlılığı sebebiyle rehabilitasyon sürecinden geçtiği haberleri sıkça gündeme gelmişti.

Bu haberlerle ilgili ilk kez konuşan aktör karşılaştığı sıkıntıları, “Hayat bazen önünüze çok fazla zorluk çıkarır ve bu zorluklarla elinizden geldiğince baş etmeye çalışırsınız. Aile, arkadaşlar, meslektaşlar bu yüzden varlar. Bu zorlu süreçte size yardım edebilmek için.” sözleriyle açıkladı.

TMZ, 44 yaşındaki aktörün geçtiğimiz aylarda Connecticut’taki Silver Hill Hospital’a 30 günlük bir rehabilitasyon programı için bizzat kayıt yaptırdığı haberini paylaşmıştı. Bu haberler ile ilgili Hamm’in açıklamaları ise şöyle oldu: “Son günlerde bu konunun gündeme gelmesini anlıyorum fakat bu benimle ailem arasında ve aleni şekilde kullanılacak bir mevzu değil. Son 24 saatlik süreçte şansım çok yaver gitti. Ailem ve arkadaşlarımın çoğu bana destek oldular. Bu konuyla ilgili söyleyeceklerim bu kadar.”

Mad Men’de canlandırdığı Don Draper’ın da alkole karşı zaaflı bir karakter olması konusundaki sorulara ise, "Açıkçası bu durumun canlandırdığım rol ile alakalı olduğuna dair çok fazla söz söylendi ve doğruyu söylemek gerekirse bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum.” şeklinde açıklama yapan Hamm, sözlerine şöyle devam etti: “Oyunculuğun çok zor bir uğraş olduğunu farklı zamanlarda ve farklı şekillerde pek çok kez ifade ettim. Kendine özgü zorlukları var, tıpkı hayat gibi.”

Açıkçası Jon Hamm'in gözlerinde hayata karşı "algısı" ve "hassasiyeti" yüksek olanların taşıdığı o kırgınlık izlerini görmemek mümkün değil. Umarız kısa zamanda bütün sorunlarından kurtulur ve onu ekranda, perdede ve sahnede uzun süre keyifle izleriz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER