Ryan Murphy'den Netflix'e yeni dizi: Monster

Ryan Murphy'den Netflix'e yeni dizi: Monster
18 Eylül'de Ratched dizisini izleyiciyle buluşturan Netflix'ten Ryan Murphy imzalı yeni bir dizi geliyor. Platform, "Monster: The Jeffrey Dahmer Story" isimli bir mini diziye onay verdiğini duyurdu.

Murphy, projede Ian Brennan'la birlikte çalışacak. Carl Franklin (Mindhunter, The Leftovers) yönetmenlik, Janet Mock (Pose, Hollywood) senaristlik ve yönetmenlik yapacak. Prodüksiyon Ocak ayında başlayacak. Richard Jenkins, dizinin ilk oyuncusu olarak açıklandı.

Monster, Amerika'nın en tanınmış seri katillerinden birisinin hikayesini çoğunlukla kurbanların bakış açısından anlatıyor. Polisin yetersizliğinin de etkisiyle yıllarca öldürmeye devam eden Jeffrey Dahmer, en az 10 olayda yakalanacakken serbest kaldı. 1978-1991 arasında 17 kişiyi öldüren Dahmer'in kurtulmasında düzgün ve iyi görünümlü beyaz bir erkek olması, polislerin ve yargıçların hoşgörülü davranması da etkili oldu.

Jenkins (The Shape Of Water) Dahmer'in babası Lionel'i oynayacak. Kimyager olan Lionel, ona çocukken hayvan kemiklerini nasıl ağartacağını ve koruyacağını öğreten kişi. Dahler'in babasından öğrendiklerini yıllar sonra kendi suçlarında kullandığı biliniyor. Hikayenin 1960'lardan başlayarak 1990'ın başlarına kadar ilerlemesi bekleniyor.

Hikayesi daha önce de ekrana gelen Dahmer'i Jeremy Renner, Carl Crew, Rusty Sneary ve Ross Lynch canlandırdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER