The X-Files geri dönüyor!

The X-Files geri dönüyor!
Final yaptığı günden bu zamana kadar tam 13 yıl geçen fenomen dizi The X-Files için uzun zamandır geri dönecek dedikoduları yayınlanıyordu. Dizi nihayet Fox kanalında yayınlanmak üzere 6 bölümlük bir mini-dizi olarak ekranlara geri dönüyor! Entertainment Weekly’nin duyurduğu habere göre yine Chris Carter tarafından hazırlanacak olan dizide David Duchovny ve Gillian Anderson da rol alacak.

"13 yıllık bir reklam arası vermişiz gibi düşünüyorum" diyen Chris Carter konuya ilişkin, "İyi haber şu ki, tüm dünya diziye henüz yabancılaşmamışken onlara 6 yeni hikaye anlatmak için mükemmel bir zaman.” açıklamasında bulundu. Fox'un CEO’ları Dana Walden ve Gary Newman ise yeniden bir araya gelmeleri ile ilgili, “The X-Files’ın 9 sezonu boyunca Chris’le çalışma ayrıcalığına sahip olduk. Bizim için en önemli, en yaratıcı deneyimlerden biriydi. Bu olağanüstü dünyayı kendisiyle yeniden keşfedeceğimiz için heyecanlıyız. The X-Files sadece kanal ve stüdyo açısından çığır açan bir diziden ibaret değildi, popüler kültürü biçimlendiren dünya çapında bir fenomendi ve başından beri kendisini sahiplenen hayran kitlesi için gerçek bir cevherdi.Televizyonda yer alan dizilerden sadece birkaçı, The X-Files’ın hayranları gibi kendini adamış bir kitleye sahip ve onlara Mulder (David Duchovny) ile Scully’nin (Gillian Anderson) heyecan verici yeni maceralarını sunacağımız için çok sevinçliyiz.” dediler.

Bilim-kurgu türünün klasik örneklerinden olan dizinin ilk bölümü 1993 yılında yayınlandı. Fox’un büyük bir çıkış yakalayan ve popüler kültür algısı yaratan ilk dizisi sayılan The X-Files, 9 sezon boyunca devam etti ve ayrıca beyazperdeye de aktarıldı. Dizi 16 Emmy ödülü kazandı ve Lost, Fringe gibi önemli bilim-kurgu dizilerinin de önünü açtı.

Çekimlerinin 2015 yaz aylarında başlanacağı duyurulan dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil. Eski kadrodan Duchovny ve Anderson dışında kimlerin rol alacağına dair herhangi bir açıklama da yapılmadı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER