Inter Medya ve Kanal D de MIPCOM'a katılmak için Cannes'a gitmiyor

Inter Medya ve Kanal D de MIPCOM'a katılmak için Cannes'a gitmiyor
Inter Medya ve Kanal D de MIPCOM'a katılmak için Cannes'a gitmiyor.

Koronavirüs salgınının devam eden etkisi nedeniyle geçtiğimiz iki haftalık zaman diliminde pek çok büyük şirket fuara fiziksel olarak katılmama kararı almıştı. ITV, BBC, Sony, Fremantle ve eOne'nın da yer aldığı listeye Inter Medya ile Kanal D de dahil oldu. Inter Medya, geçtiğimiz ayın sonunda bu sene fuarda olmayacağını sosyal medya hesabından doğrulamıştı. C21 Media'nın haberine göre sonbahar sezonu için hazırlıklara devam ettiklerini belirten Murat Saygı, Kanal D'nin fuara katılmayacağını da ekledi.

Endemol Shine Group'la birleşen Banijay Group ve All3Media ise henüz fuar için Cannes'a gidip gitmeyecekleriyle ilgili kararlarını açıklamadılar. Ayrıca Latin Amerika merkezli bazı şirketler de Mipcom'a katılmak için Fransa'ya gitmeyecek şirketlerin arasında yer alıyorlar. 

Fuarın organizatörü Reed Medem, birkaç gün önce fuarın formatında değişikliğe gittiğini duyurmuştu. Buna göre daha önce 12-15 Ekim'de yapılacağı açıklanan fuar, bir gün kısaldı ve 14'üne çekildi. Ayrıca bu yıl Palais des Festivals alanında sergi olmayacağı açıklandı. "Mipcom Rendezvous Cannes" ismi verilen bu yılki fuar MIPJunior'la birlikte yapılacak. Dijital olarak katılmaya karar veren şirketler Mipcom Online+'a dahil olacaklar. 

Konferans salonlarının %50 kapasiteyle kullanılması, sunumlar arasında sterilize edilmeleri, maskenin yüz yüze görüşmelerde zorunlu olması ve bir metrelik sosyal mesafeye göre düzenleme yapılması planlanıyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER