Pek çok büyük şirketin çekildiği Mipcom, formatta değişikliğe gitti

Pek çok büyük şirketin çekildiği Mipcom, formatta değişikliğe gitti
Pek çok büyük şirketin çekilme kararı aldığı Mipcom'dan haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta içinde ITV, BBC, Sony, Fremantle ve eOne, önde gelen içerik fuarına katılmak için Cannes'a gitmeyeceklerini açıklamış; dijital olarak dahil olma seçeneğini değerlendireceklerini belirtmişlerdi. Fuarın organizatörü Reed Midem ise yeni bir açıklama yaparak formatta değişikliğe gittiklerini duyurdu.

Daha önce 12-15 Ekim'de yapılacağı açıklanan fuar, bir gün kısaldı ve 14'üne çekildi. Ayrıca bu yıl Palais des Festivals alanında sergi olmayacağı açıklandı. "Mipcom Rendezvous Cannes" ismi verilen bu yılki fuar MIPJunior'la birlikte yapılacak. Dijital olarak katılmaya karar veren şirketler de Mipcom Online+'a dahil olacaklar.

Reed Midem, Temmuz başında fuarı planladıkları gibi düzenleyeceklerini ve her türlü güvenlik ve sağlık protokolünü uygulayacaklarını açıklamıştı. Konferans salonlarının %50 kapasiteyle kullanılması, sunumlar arasında sterilize edilmeleri, maskenin yüz yüze görüşmelerde zorunlu olması ve bir metrelik sosyal mesafeye göre düzenleme yapılması planlanıyor.

Endemol Shine Group'la birleşen Banijay Group ve All3Media ise henüz fuar için Cannes'a gidip gitmeyecekleriyle ilgili kararlarını açıklamadılar. Ülkemizin önde gelen dağıtım şirketlerinden Inter Medya da Mipcom için Cannes'a gitmeyecek şirketlerin arasında yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER