Kanunun Kuvveti - La French 17 Nisan'da vizyona giriyor!

Kanunun Kuvveti - La French 17 Nisan'da vizyona giriyor!

1975 Marsilya, genç polis memuru Pirere Micheal bölgeye yeni atanmıştır ve organize suçlarla baş etmek ilk hedefidir. Ortadan kaldırmak istediği suç örgütü de tüm dünyaya eroin satışı yapan mafya örgütü French Connection’dır. Tüm uyarılara rağmen olayı kişileştiren ve bu örgütü kökten çözmeye karar veren Pierre Micheal, örgütün başında ki dünyaca ünlü mafya babası Gaetan Zampa’nın hedefi haline gelir. Her ikisi de birbirinden kurtulmak için daha önce denenmemiş olanı denemek zorunda olduklarını anlayacaklardır.


Yönetmen Cedric Jimenez’le röportaj

Bu filmle ilk bağlantınız nasıl oluştu?

Gaetan Zampa’nın hikayesi beni her zaman çok etkilemiştir. Gerçek hikayesine göre Zampa acımasız bir mafya babası gibi görünmesine rağmen oldukça duygusal da bir adamdır. Bu bende aksiyon dolu ama aynı zamanda da dramatik sahneleri olan bir film yapmaya teşvik etti.


Zampa’nın hikayesine kendinizi yakın hissettiniz mi?

Babamın Marsilya’da restaurantı vardı., dolayısıyla haraç kesen ve başımıza bela olan insanlara oldukça alışığız. Bu ortamlarda büyüdüm. Pierre Martin’in suikaste kurban gittiği günü de gün gibi hatırlıyorum, bütün bir şehir bunu konuşuyordu. Bu bilgilerimi ve Marsilya’nın hikayesini tüm dünyaya anlatmak istedim.


Jean Dujardin’le röportaj

Senaryoyu ilk okuduğunuzda ne düşündünüz?

Açıkçası elimden bırakamadım. Senaryonun yazılışına, olayların kurgulanmasına hayran kaldım. Aynı zamanda da Pierre Micheal’den çok etkilendim. Daha sonra da Cedric Jimenez’le tanıştım ve hikayenin bu kadar içine girmiş olması beni çok etkiledi. Ayrıca kendisi sette oyuncuları fazlasıyla özgür bırakan bir yönetmen, dolayısıyla da kendisiyle çalışmak çok keyifliydi.


İlk defa gerçekten yaşamış bir karakteri canlandırdınız. Bu kariyerinizde bir dönüm noktasıydı diyebilir miyiz?

Her yeni film ve yeni karakter yeni bir oluşum getirir. Ben her yaşadığım tecrübeden daha da tecrübeli çıkıyorum. Gelen tekliflerle her defasında başka tecrübe yaşıyorum. İşler yolunda gitmediğinde kendi kendime diyorum ki “Egonu bir tarafa bırak ve bununda üstesinden gel”.

Her zaman işime yaradı ve başaramadığım, altından kalkamadığım rollerin olmasını engelledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER