Leonardo Da Vinci'nin hayatını anlatacak yeni dizi 2021'de ekranlarda!

Leonardo Da Vinci'nin hayatını anlatacak yeni dizi 2021'de ekranlarda!
Ünlü mucit ve ressam Leonardo Da Vinci'nin hayatını anlatacak yeni dizi 2021'de ekranlarda olacak. "Leonardo" ismiyle yayınlanacak yeni diziden ilk tanıtım videosu geldi.

Frank Spotnitz'in hazırladığı "Leonardo" ilk olarak Mayıs 2018'de duyuruldu. Sezon sekiz bölüm sürecek ve sanat da dahil olmak üzere Da Vinci'nin başarıları anlatılacak. Her bölümün belli bir bir dönüm noktasına ayrılması planlanıyor. Dili İngilizce olan dizinin başrolünde Aiden Turner (Poldark) yer alıyor.

Kadrodaki isimlerden Freddie Highmore (The Good Doctor, Bates Motel), Stefano Giraldi ismindeki kurgusal bir karakteri canladıracak. Stefano, bir cinayet davasında şüpheli olarak Leonardo'yu araştıracak ve geçmişini deşecek. Aktörün Sony destekli şirketi Alfresco Pictures, projede Luxe Vide ve Big Light Productions'a eşlik edecek.

Leonardo'nun ustası Andrea del Verrocchio'yu Giancarlo Giannini (Catch 22) ve yakın arkadaşı Caterina da Cremona'yı ise Matilda De Angelis (The Undoing) oynayacak. Dan Percival (The Man in the High Castle) bölümleri yönetecek. Leonardo'yu İtalya'da RAI, Fransa'da France Televisions ve Almanya'da ZDF ekrana getirecek.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER